ورزش

سیر تا پیاز لیگ نخبگان و سهمیه ایران در آسیا

سیر تا پیاز لیگ نخبگان و سهمیه ایران در آسیا

یه گزارش خبرگزاری سیلاد؛ کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز برگزار شد تا مهمترین تصمیم AFC در ۲۰ سال گذشته برای تغییر ساختار برگزاری مسابقات باشگاهی فوتبال آسیا مشخص شود.در این کنگره شکل جدید جام های قهرمانی فوتبال آسیا و سهمیه تمام کشورهای شرق و غرب در فرمت جدید مسابقات مشخص شد.

به نقل از فارس کنگره AFC اعلام کرد مسابقات باشگاهی فوتبال آسیا در فصل آینده یعنی ۲۰۲۴-۲۰۲۵ به شکل زیر برگزار خواهد شد:لیگ قهرمانان آسیا(الیت یا نخبگان)لیگ قهرمانان آسیا ۲چلنج لیگ(سطح سوم)
سهمیه بندی کشورها در لیگ الیت یا نخبگان به شرح زیر است:غرب آسیا:عربستان: ۳ سهمیه مستقیمقطر: ۲ سهمیه مستقیم و یک پلی آفایران: ۲ سهمیه مستقیم و یک پلی آفامارات: یک سهمیه مستقیم و یک پلی آفازبکستان: یک سهمیه مستقیمعراق: یک سهمیه مستقیمشرق آسیا:ژاپن: ۳ سهمیه مستقیمکره جنوبی: ۲ سهمیه مستقیم و یک پلی آفچین: ۲ سهمیه مستقیم و یک پلی آفتایلند: یک سهمیه مستقیم و یک پلی آفاسترالیا: یک سهمیه مستقیممالزی: یک سهمیه مستقیم
سیر تا پیاز لیگ نخبگان و سهمیه ایران در آسیا
فرمت برگزاری مسابقات لیگ نخبگان به این شکل است که ۲۴ تیم در مرحله گروهی از شرق (۱۲ تیم) و از غرب (۱۲ تیم) به صورت جداگانه مثل گذشته باهم رقابت می کنند. مسابقات گروهی به این شکل برگزاری می شود که ۱۲ تیم غرب در این مرحله ۸ بازی با ۸ تیم مختلف انجام می دهند یعنی مثلا اگر الهلال با پرسپولیس در بازی رفت در ریاض بازی کند دیگر بازی برگشتی در تهران در کار نیست بلکه همه تیم‌ها فقط یک بار با تیم ها بازی می کنند. در پایان تیم های اول تا هشتم از ۱۲ تیمی که باهم رقابت کردند راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ نخبگان می شوند. بدین ترتیب ۸ تیم از غرب و ۸ تیم از شرق به این مرحله راه پیدا می کنند.

اما فرمت برگزاری مرحله یک هشتم نهایی لیگ نخبگان به شرح زیر است:به شکل رفت و برگشت برگزاری می شود که تیم اول با تیم هشتم رقابت می کند، تیم دوم با تیم هفتم بازی دارد، تیمسوم با تیم ششم رقابت می کند و در پایان تیم چهارم با تیم پنجم بازی خواهد داشت.اما از مرحله یک چهارم نهایی لیگ نخبگان تا فینال کشور عربستان میزبان مسابقات خواهد بود که به صورت تک بازی و حذفی برگزار می شود.این مسابقات از سپتامبر پیش رو(شهریوماه) آغاز می شود و در ماه می سال آینده یعنی (اردیبهشت ماه) به پایان می رسد.

۲۵۷ ۲۵۱

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا