استانها

مانور سراسری روز ایمنی در استان لرستان برگزار می شود

به گزارش سیلاد لرستان، سید فرهاد ناصری نیا با اشاره به فرا رسیدن روز ایمنی و آتش نشانی مصادف با ۷ مهر ماه اظهار داشت : با توجه به وظیفه ذاتی وزارت کار در خصوص صیانت از کارگر و کارفرما که ایمنی و بهداشت کار نیز از مهمترین وظایف این وزارت می باشد ، اولویت این اداره کل در واحدهای اقتصادی پیشگیری از حوادث ناشی از کار است که بازرسان کار با بازرسی های دوره ای و موردی از بنگاه های اقتصادی استان در این راستا آموزشها و تذکرات لازم را به کارگران و کارفرمایان ارائه می کنند .

وی افزود : به مناسبت فرارسیدن هفتم مهرماه روز ملی آتش نشانی و ایمنی مانور بازرسی از کارگاه های پرخطر استان همزمان با سراسر کشور برگزار و مواردی در خصوص حفاظت فنی و بهداشت کار واحدهای تولیدی، اقتصادی و کارگاهی مورد بررسی قرار می گیرد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه بیان کرد: همکاران حوزه بازرسی کار در این برنامه به منظور بازدید از پروژه‌های ساختمانی با هماهنگی شهرداری‌ استان و همچنین سازمان نظام مهندسی ساختمان، به انجام بازرسی از کارگاه ‌های پرخطر اقدام خواهند کرد.

ناصری نیا گفت :اعضای کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار واحدهای اقتصادی و تولیدی نیز با حضور در این مانور ضمن شناسایی نواقص غیر ایمن، اقدامات مربوط به رفع نواقص احتمالی را انجام خواهند داد.

وی خاطر نشان کرد : نظارت بر حسن اجرای مقررات حفاظت فنی و بهداشت کار و صیانت نیروی انسانی و منابع مادی کشور در این کارگاه‌ها و همچنین پیشگیری از حوادث و بیماری‌های ناشی از کار حفظ و ارتقای سلامتی کارگران و سالم سازی محیط کار از اهداف تشکیل کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار در کارگاه‌های کشور است.

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا