استانها

ظرفیت تولید خاویار لرستان ۱۶ تن است

به گزارش سیلاد لرستان ، مهدی بهاروند در این رابطه گفت : لرستان یکی از استان های پیشرو در آبزی پروری می باشد که علم شیلات در آن بومی شده به نحوی که از تولیدکنندگان برتر تخم چشم زده و بچه ماهی کشور است و در زنجیره پرورش ماهی تا عمل آوری و رسیدن بر سر سفره مردم، ظرفیت های خوبی دارد.

وی افزود : آبزی پروری، صید و ترویج آبزی مصرفی سه وظیفه عمده سازمان شیلات کشور است و در استان ها نیز باید به صورت ویژه باید دنبال شود، افزود: در حال حاضر مجتمع های بزرگ آبزی پروری لرستان در حال تکمیل است که با آغاز به کار آنها حدود ۱۰ هزار تن به ظرفیت استان افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه تولید گوشت خاویار در کل کشور حدود سه هزار و ۵۰۰ تن است تصریح کرد: ظرفیت تولید خاویار لرستان حدود ۱۶ تن است که این رقم با تکمیل و تولید مجتمع های در دست ساخت، به اندازه کل کشور افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه لرستان توان تولید بیش از ۱۵۰ هزار تن انواع آبزیان را دارد، بیان کرد: در دولت سیزدهم توجه ویژه ای به توسعه صنعت آبزی پروری شده است و اکنون اعتبارات خوبی برای پروژه های شیلاتی منظور می شود بنابراین باید برنامه ریزی های لازم جهت افزایش تولید آبزیان در استان صورت گیرد.

۴۶

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا