عمومی

۱۲ نامگذاری جدید معبر و خیابان در پایتخت/ آمار باغات و فضای سبز تهران

به گزارش خبرنگار شهری سیلاد، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر درباره جزئیات جلسه امروز شورا اظهار داشت: در صحن امروز موضوع یک فوریتی تهیه شناسنامه باغات مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت که البته این شناسنامه سابقا وجود داشته ولی تکمیل نشده بود و علیرغم اینکه از سال ۹۵ این قضیه مصوب شده است.

وی گفت: از آنجایی که این موضوع مفصل بود و نیاز به توضیح مشاور طرح دارد یک فوریت آن رأی نیاورد و قرار شد بعدا به این قضیه سریع رسیدگی شود و آن را دنبال کنیم.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد:‌در پایتخت ۱۲ هزار فضای سبز و باغ شناسایی شده که ۶ هزار مورد از آنها از نزدیک نقشه‌‌برداری شده است و درختان آن شمرده شده است ولی بقیه این موضوع برای آنها محقق نشده است.

چمران افزود: همچنین در صحن امروز شورا ۱۲ نامگذاری برای نخستین بار در شورای ششم داشتیم که سعی شد نامگذاری‌ها به صورتی باشد که هویت قبلی شهر حفظ شود و توصیه رهبری مبنی بر توجه به نام شهدا مدنظر باشد.

وی گفت‌: در شورای سابق که فعالیت داشتیم نامگذاری‌ها ی فراوانی بر اساس نام شهدا انجام گرفت و اکنون هم این موضوع را دنبال می‌کنیم.

رئیس شورای شهر تهران در مور بررسی پرونده باغات گفت: حفظ و گسترش فضای سبز مصوبه شورای انقلاب در سال ۵۸ بود که بعد اصلاح شد وچندین سال هم صاحب  و متولی نداشت گاهی وزارت مسکن و گاهی قوه قضائیه در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کردند که بعد شورای شهر ورود یافت ولی دیوان عدالت رأی را قبول نداشت.

چمران با تأکید بر اینکه مصوبات باغات برخلاف جنجال‌ها در حال حاضر تغییر نکرده است، گفت:‌پس از تغییرات شورای پنجم قانون حفظ باغات که مصوبه مجلس و شورای انقلاب بوده اصلاح شده بود و قوانین ما در این زمینه کامل بود.

وی گفت: شورای قبلی با اتهاماتی که به ما زدند قانون مربوطه را لغو کردند در حالی که مصوبه جدید موفق نبوده اما ما این قانون را تغییر ندادیم و برخلاف جنجال‌ها اقدامی صورت نگرفته است.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: با مصوبه جدید بسیاری از شهروندان قیمت زمین‌شان افت کرده و آمار خشک شدن درختان هم بیشتر شده است و به عبارتی مصوبه شورای پنجم سبب از بین رفتن باغات می‌شود.

انتهای پیام/

 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا