استانها

سهم عجیب سازمان‌ها در ۳۸ فقره از تصادفات اصفهان

به گزارش سیلاد از اصفهان، سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار کرد: بالغ بر ۳۰ سازمان و نهاد به طور مستقیم و غیرمستقیم در ترافیک و تصادفات مسئولیت دارند و نیاز است که آنها هم به وظیفه خود آگاه باشند.

وی افزود: تعیین سهم تقصیر سازمانها، شرکت ها، ادارات و کارخانه های سازنده خودرو با توجه به وضعیت تصادفات به ویژه در کلانشهر اصفهان، در صورت نقش در وقوع تصادفات رانندگی یکی از وظایف پلیس است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان بیان کرد: در شش ماه گذشته در ۳۸ فقره از تصادفات استان اصفهان اعم از فوتی، جرحی یا خسارتی به شهرداری ها، سازمانها و ارگان های مختلف و خودروسازها توسط کارشناسان تصادفات، سهم تقصیر داده شده است.

وی اضافه کرد: پلیس معابر حادثه‌خیز را شناسایی و اعلام می کند و شهرداری موظف است به اصلاح آن بپردازد و در جاده ها هم راهداری موظف به برطرف کردن نقاط حادثه خیز است.

سرهنگ محمدی تصریح کرد: مسیرهای دوچرخه سواری در معابر شهری ممکن است حادثه خیز باشد و پلیس با اعلام این موضوع انتظار دارد تا سازمانهای مربوطه به ایفای نقش خود برای رفع آن بپردازد؛ اگر سازمان متولی نسبت به هشدار پلیس بی اعتنا باشد، پلیس در خسارت بعدی اعم از جرحی، فوتی و خسارتی برابر تبصره ۳ ماده ۱۴ قانون اخذ جرایم راهنمایی و رانندگی با آن سازمان سهم تقصیر می دهد.

۴۸ 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا