استانها

درخشش ورزشکار نوجوان ساکن کیش در میان‌ ده نفر برتر سپک‌تاکرا جهان

به گزارش سیلاد از کیش : بر اساس این گزارش موژان عابدلاتی متولد اردیبهشت سال ۱۳۹۰ و ساکن کیش، از سن ۴ سالگی فعالیت‌های ورزشی خود را آغاز کرده و در رشته‌های اسکیت، شنا، ژیمناستیک، تنیس روی میز، فوتبال، فوتسال، شطرنج، سپک تاکرا، تنیس و مینی‌گلف فعالیت دارد.

وی عنوان کم سن‌ترین بازیکن تیم منتخب اسکیت سرعت جزیره کیش در مسابقات کشوری اعزامی و انتخابی تیم ملی سال ۹۶ را از آن خود کرده و نایب‌قهرمانی اسکیت سرعت کیش سال ۹۵، وسه دوره قهرمانی اسکیت سرعت کیش در سال‌های ۹۷_۹۶ را در کارنامه‌ی خود دارد.عابدلاتی پس از شروع سپک‌تاکرا در کیش از سال ۹۸، با شرکت در دومین دوره مسابقات کشوری سپک‌تاکرا در استان گیلان (رشت) و انتخابی تیم ملی سال ۹۸؛ موفق به کسب چندین دوره قهرمانی کشوری در مسابقات آنلاین سپک‌تاکرای سال٩٩ -٩٨ شده است.

وی همچنین به چند دوره قهرمانی داخلی مسابقات آنلاین سپک تاکرای کیش سال ٩٩-٩٨ و نایب‌قهرمانی مسابقات تنیس روی میز کیش سال ۹۸_۹۷ نائل شده است.

قهرمانی فوتسال بانوان کیش به مناسبت ۲۲ بهمن سال ۹۷ و قهرمانی مسابقات داخلی باشگاه عابدآریا کیش سال ۹۸ و همچنین قهرمانی مسابقات آنلاین حرکات نمایشی فوتبال این باشگاه در سال ۹۹ از دیگر افتخارات ورزشی او است.

موژان عابدلاتی بعد از قهرمانی مسابقات آنلاین حرکات نمایشی مدارس فوتبال جزیره کیش در سال٩٩، ضمن صعود به یک چهارم نهایی “فستیوال جهانی” آمادگی جسمانی در آبان ٩٩، به مقام قهرمانی سپک‌تاکرا تاکرا در مسابقات جام رمضان کیش۱۴۰۰ دست یافت، قهرمانی مسابقه آنلاین فوتبال دختران کیش و قهرمانی سپک‌تاکرا در مسابقه گرامیداشت روز ملی خلیج‌فارس فارس و قهرمانی مسابقه آنلاین فوتبال بومی محلی کیش و همچنین قهرمانی سپک‌تاکرا تاکرا در مسابقه میلاد امام رضا، قهرمانی سپک‌تاکرا در مسابقه آنلاین کیش به مناسبت هفته دفاع مقدس به کارنامه‌ی افتخارات ورزشی او اضافه شد.

وی بعد از جای گرفتن در گروه ۱۴ نفره‌ی ایران برای ورود به مسابقه جهانی سپک‌تاکرا، موفق به کسب دو مقام جهانی در این رشته شد و در مسابقات جهانی سپک‌کاترا به میزبانی ایران که به‌صورت مجازی برگزار شد با رکورد ۵۴ ست موفق بدون خطا، به عنوان کوچک‌ترین عضو شرکت‌کننده در جهان در بین بانوان زیر نوزده سال، همراه با ۱۸نفر بین ده رتبه‌ی برتر قرار گرفت.

نخستین دوره مسابقات جهانی مهارت‌های انفرادی سپک تاکرا امسال در دو بخش پسران و دختران زیر ۱۹سال به شکل مجازی از ۱۸ تا ۲۸ مهر با نظارت فدراسیون جهانی این رشته به میزبانی ایران برگزار شد و نفرات اول تا دهم و جوان‌ترین شرکت‌کننده جوایز نقدی به دلار، دریافت خواهند کرد.

مسابقه مجازی جهانی مهارت‌های انفرادی شش‌ضرب سپک‌تاکرا، با قضاوت ۳۰ داور بین‌المللی و آسیایی پس از ده روز رقابت با مشخص شدن نفرات اول تا دهم به پایان رسید.

۱۴ ورزشکار در بخش دختران و ۱۵ ورزشکار در بخش پسران و جمعا ۲۹ نفر از ایران در این مسابقات شرکت کردند.

در مسابقات سپک‌تاکرا مجازی جهان ۳۵ ورزشکار در بخش پسران در بخش اجرای مهارت‌های انفرادی از طریق ارسال ویدئو شرکت کردند که پس از بررسی فیلم‌های ارسالی ۳ نماینده کشورمان هر سه مدال طلا، نقره و برنز را بدست آوردند.

در بخش دختران نیز که با حضور ۳۱ نفر برگزار شد، “ساحل مهرابی” بعد از شرکت‌کنندگان تایلند که در جایگاه اول و دوم قرار گرفتند در مکان سوم این رقابت‌ها ایستاد و به مدال ارزشمند برنز دست یافت.

۴۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا