عمومی

بررسی شکایت های مردمی به دیوان عدالت/ دیدار بدون واسطه ۴۶ نفر با رئیس قوه قضائیه

به گزارش سیلاد، حجت‌الاسلام مظفری رئیس دیوان عدالت اداری صبح امروز درجلسه شورای عالی قوه قضائیه که با حضور حجت السلام محسنی اژه ای، رئیس قوه قضائیه برگزار شد گفت: پیرو اجرای مجدد «دستورالعمل نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیأت علمی» که در تیرماه امسال از سوی دیوان عدالت اداری ابطال شده بود، مواردی شکایت مردمی به دیوان عدالت اداری ارجاع شده که این شکایات در حال بررسی هستند.

همچنین حجت‌الاسلام عبداللهی، رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص پرونده اختلاس و پولشویی یک مؤسسه اعتباری در استان‌های گلستان و مازندران گفت: برای این پرونده کثیرالشاکی بیش از ۳۰ هزار صفحه اوراق مستندات و تحقیقات تهیه شده و اکنون به مرحله کیفرخواست رسیده است.

وی با اشاره به ۱۰ متهم این پرونده از بازداشت سه نفر از آنها خبر داد و ابراز امیدواری کرد که بعد از صدور رأی نهایی، شاکیان این پرونده به حقوق خودشان برسند.

رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائیه از شناسایی و بازداشت یک باند ارتشاء و زمین‌خواری در یزد خبر داد که دو سر دفتردار، یک نیروی خدماتی اداره ثبت یزد، یک وکیل دادگستری و چند دلال در آن قرار دارند.

در این نشست همچنین گزارش نامه‌های مردمی رسیده در جریان بازدید سرزده رئیس عدلیه به دادگستری و دادسرای شهر ری قرائت شد.

در جریان این بازدید رئیس قوه قضائیه، یک تیم ویژه از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه در دادسرا و دادگستری شهرری حضور یافت و خواسته‌ها و نامه‌های مردمی را جهت بررسی و پیگیری بیشتر، جمع‌آوری کرد و اتفاق مهم در این زمینه تعیین تکلیف همه تقاضا تا پایان روز بازدید بود.

علی اصغر رفاهی، مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضائیه در جریان این بازدید گفت: ۴۶ نفر به صورت مستقیم و بدون واسطه با رئیس قوه قضائیه دیدار و حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ضمن استماع اظهارات آن‌ها، دستورات لازم را صادر نمود.

وی ادامه داد: برای پیگیری خواسته مراجعه کنندگان تا حصول نتیجه؛ شماره تلفن‌های دریافت شد و همان روز با افراد تماس گرفته و برای ادامه روند بررسی درخواست ایشان همگی برای ملاقات دعوت شدند. متقاضیان هم از سرعت عمل و اینکه در همان روز بازدید به درخواست‌هایشان رسیدگی شده و پاسخی دریافت کردند، ابراز خرسندی نمودند

مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضائیه تصریح کرد: همچنین ۱۵۳ درخواست کتبی نیز جمع آوری شد که از سوی مرکز ارتباطات مردمی بررسی گردید.

رفاهی یادآور شد: همه درخواست‌های کتبی نیز در همان روز بررسی و کارشناسی شد و روز گذشته نامه‌های مربوط به مراجع ذیربط ارسال و گزارش تکمیلی آن به رئیس قوه قضائیه واصل می‌شود.

این مقام قضائی خاطرنشان کرد: یک ماه پس از دریافت پاسخ نامه‌ها، آسیب شناسی درخواست‌‎ها انجام و نتیجه کار به ریاست دستگاه قضا و رئیس کل دادگستری استان تهران ارسال خواهد شد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا