فناوری اطلاعات

«پیکسل پس» برای مقابله با اپل وان از راه می‌رسد: گوشی پیکسل با سرویس‌های گوگل

فاصله کوتاهی تا معرفی کامل گوشی‌های سری پیکسل ۶ داریم، اما این موضوع مانع از انتشار گزارش‌های جدید درباره آن‌ها نمی‌شود. حالا طبق جدیدترین ادعا، گوگل روی سرویس اشتراکی «پیکسل پس» (Pixel Pass) کار می‌کند که عملکردی مشابه سرویس «اپل وان» (Apple One) دارد. به نظر می‌رسد کاربر با پرداخت هزینه ماهانه در این باندل به گوشی پیکسل، گارانتی بلندمدت‌تر، گوگل وان، پلی پس (Play Pass) و همچنین یوتیوب موزیک/پریمیوم دسترسی پیدا می‌کند.

کاربران ظاهرا می‌توانند این باندل را با گوگل Fi جفت کنند، اما نسخه دیگری برای کاربرانی که به سراغ اپراتورهای دیگر می‌روند هم وجود خواهد داشت. در حال حاضر نمی‌دانیم هزینه Pixel Pass چقدر خواهد بود، اما طبق اسناد افشا شده، چنین قابلیتی تنها برای کاربران در ایالات متحده عرضه می‌شود. البته انتظار می‌رود این سرویس در کشورهایی که گوگل وان، پلی پس و یوتیوب در دسترس قرار دارند هم ارائه شود.

پیکسل پس

همین منبع در توییت دیگری ادعا کرده که پیکسل ۶ با قیمت پایه ۶۴۹ یورو (۷۵۰ دلار) و پیکسل ۶ پرو با قیمت پایه ۸۹۹ یورو (۱۰۴۰ دلار) روانه بازار می‌شود.

سرویس Pixel Pass می‌تواند برای گوگل سودآوری زیادی داشته باشد چرا که می‌تواند خریداران سری پیکسل ۶ را به تهیه سرویس‌هایی تشویق کند که در حالت عادی شاید توجهی به آن‌ها نداشته باشند. بنابراین این غول جستجوی اینترنتی بجای فروش سری پیکسل ۶ برای یکبار، بطور پیوسته درآمدزایی خواهد داشت. علاوه بر این، شاید کاربران تمایل کمتری به تعویض گوشی پیکسل پیدا کنند.

در حالت کلی چنین رویکردی می‌تواند برای کاربرانی جذاب باشد که در کنار نیاز به یک پرچمدار اندرویدی، به دنبال خرید حداقل یکی از سرویس‌های گوگل هم باشند.

گوشی‌های سری پیکسل ۶ در تاریخ ۲۷ مهر بطور کامل معرفی می‌شوند، با این حال از اکثر مشخصات آن‌ها مطلع هستیم. دیروز اطلاعات زیادی درباره این گوشی‌های هوشمند افشا شد که از تجهیز آن‌ها به دوربین ۵۰ مگاپیکسلی و همچنین ارائه ۵ سال آپدیت امنیتی خبر می‌داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا