عمومی

مصوبه هوشمندسازی ثبت مشارکت‌ها و نحوه تشویق شهروندان تهران چه شد؟

به گزارش خبرنگار شهری سیلاد، احمد صادقی، عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر اظهارداشت:  بیش از ۸ ماه از ابلاغ مصوبه هوشمندسازی ثبت مشارکت‌ها و نحوه تشویق شهروندان می‌گذرد. طبق ماده دوم مصوبه، باید بانک اطلاعات شهروندی در درگاه تهران من، برمبنای تشویق خوداظهاری و تجمیع بانک‌های اطلاعاتی خدمات تفریحی، ورزشی، اجتماعی و فرهنگی توسعه یابد.

وی افزود: همچنین باید هر ماه نیز یک خدمت جدید با اولویت حمل و نقل عمومی و پاک، ورزشی و تفریحی و فرهنگی به شهروندان ارایه شده و مشارکت و اظهار نظر شهروندان از طریق پروفایل‌شان ممکن شود و امکان فعالیت باشگاه‌های علاقمندی چون سلامت و باغات فراهم شود تاکنون هیچ اقدامی در این راستا انجام نشده و یا به شورا گزارش نگردیده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: طبق ماده سوم نیز معاونت مالی و اقتصاد شهری موظف شده است تا طی حداکثر دو ماه، لایحه مدل تشویقی اعتباری برای ارائه امتیاز و مشوق به شهروندان مشارکت‌جو و شهروندان کم برخوردار، را جهت مشارکت تشویقی و مبتنی بر امتیازات اعتباری ناشی از ثبت اختیاری اطلاعات فردی شهروندی، برای پرداخت عوارض و برخورداری از تخفیفات در استفاده از انواع خدمات شهرداری ارایه کند که در این مورد نیز اقدام صورت نگرفته است.

صادقی گفت: بنابر ماده چهارم هم ارائه لایحه سامانه جمع‌سپاری مقررات شهری، طی حداکثر دو ماه در راستای امکان بررسی و مشاهده لوایح و طرح‌های شورای شهر توسط شهروندان و ارائه پیشنهادات و نظرات شهروندی در درگاه تهران من، و ارتباط آن با سامانه امتیاز و اعتبار شهروندی ابلاغ شده، که متاسفانه این لایحه نیز دریافت نشده است.

وی افزود: در ماده پنجم مصوبه، اطلاع‌رسانی از تمامی روش‌های ممکن و به صورت کامل بندهای فوق، در بازه‌های زمانی سه‌ماهه به شهروندان ابلاغ شده که قطعا به تبع عدم اقدام مواد قبلی، این ماده نیز هیچ‌گونه اقدامی نداشته است.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: از شهردار تهران درخواست دارم تا با پیگیری لازم و به فوریت، بخصوص از معاونت‌های مالی و اقتصادی و برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی، در راستای تحقق این مصوبه و مواد قانونی آن که تاثیر بسزایی در افزایش مشارکت شهروندان، پرداخت عوارض شهری، توسعه شهر و شهروند هوشمند و برخورداری حداکثری و عدالت‌محور از خدمات شهری به‌ویژه خدمات حمل و نقل عمومی و تفریحی و ورزشی و اجتماعی و فرهنگی خواهد داشت، دستورات لازم را صادر و گزارشات و لوایح مربوطه را به هیات رئیسه ارائه کند.

 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا