بین الملل

رهبر کره شمالی: روابط پیونگ یانگ و پکن بر پایه پیوند خونی است

براساس گزارش خبرگزاری رسمی کره‌شمالی موسوم به کی.سی.ان.ای، کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی روز دوشنبه به مناسبت هفتاد و یکمین سالروز اعزام نیروهای چینی به جنگ سه ساله کره، تاج گلی را برای یادبود به آرامگاه سربازان کشته‌شده چینی در شهرستان “هوچانگ” واقع در استان “پیونگان جنوبی” فرستاد.

کیم جونگ اون ضمن تحسین مشارکت چین در این جنگ به عنوان تجلی “دوستی ستیزه‌جو و اتحاد بزرگ” میان این دو کشور گفت: کره‌شمالی هرگز خون‌های ریخته‌شده از سربازان چینی را فراموش نخواهد کرد.

وی افزود: دوستی کره‌شمالی و چین در حقیقت یک پیوند خونی است که حتی با آمدن نسل‌های بعدی تغییری نخواهد کرد و محکم‌تر از قبل خواهد شد.  

چین در جریان جنگ کره که با یک آتش‌بس و نه یک پیمان صلح پایان یافت، در کنار کره‌شمالی در مقابل نیروهای کره‌جنوبی و سازمان ملل به رهبری آمریکا جنگید. در آن زمان براساس یکی از قطعنامه‌های شورای امنیت، آمریکا یک یگان متحد را تشکیل داد که شامل نیروهای نظامی از تعدادی از کشورهای عضو برای عملیاتی تحت پرچم سازمان ملل بود.

در بحبوحه تعلیق مذاکرات اتمی و تشدید تنش‌ها میان چین و آمریکا، پیونگ‌یانگ و پکن به شدت بر روابط نزدیکشان تاکید کرده‌اند.

۳۱۱۳۱۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا