اقتصاد

شربت گیاهی پدی کاف

این گیاهان دارای خواص ضد التهاب و اسپاسم و برونشهاست و تاثیر آن دردرمان سرفه و برونشیت مورد تایید هستند. از شربت گیاهی پدی کاف بعنوان شربت تسکین دهنده سرفه اطفال (خصوصا در سرفه های تحریکی حساسیتی و سرماخوردگی) استفاده میشود. آویشن گیاهی است علفی با ساقه های کرکدار از خانواده نعناع که ضد سرفه و خلط آور است ودر برونشیت سیاه سرفه و التهاب دستگاه تنفس فوقانی استفاده میشود. آویشن تصفیه کننده خوبی است ودردرمان بیخوابی مفید است. همچنین بدلیل داشتن کارواکرول دارویی بهمراه عشقه موثر در تسکین گلودرد میباشند.

آویشن دارای خواص درمانی متعددی بشرح زیر میباشد:

کاهش فشارخون و کلسترول.

جلوگیری از مسمومیت غذایی.

ایجاد نشاط و شادابی درافراد(کارواکرول موجود در آویشن باعث فعالتر شدن مغز شده و با تنظیم انتقال دهنده های عصبی بر فعالیت مغز تاثیر میگذارد.

خواص ضد سرطانی . کارواکرول موجود در آویشن مانع رشد سلولهای سرطانی روده بزرگ میشود.

درمان برونشیت و سرفه .

ترکیب اصلی روغن عصاره ایی آویشن تیمول است که به آن خاصیت ضدعفونی کننده بخشیده است.بهمین دلیل روغن آویشن معمولا در خمیردندانها و دهان شویه ها مورد استفاده قرار میگیرد. این روغن میکروبها و عفونت دهان را از بین برده ودندان را درمقابل پلاک و پوسیدگی محافظت میکند.تیمول همچنین قارچها را از بین میبرد و بهمین دلیل در تهیه ضدعفونی کننده های دست و کرمهای ضد قارچ استفاده میشود .

زنان باردار و شیرده نباید از ترکیبات دارای آویشن استفاده کنند. اگر فردی به گیاهان خانواده نعناع حساسیت دارد احتمال حساسیت به آویشن وجود دارد.

آویشن روند انعقاد خون را باتاخیر میتواند مواجه کند بنابراین کسانی که قرار است تحت عمل جراحی قرار گیرند دوهفته قبل از جراحی نباید آویشن مصرف کنند.

· قابل تهیه در دارو خانه های سراسر کشور

· www.dinehiran.ir

· info@dinehiran.ir

· تلفن مشاوره:۰۲۱۶۱۰۱۸

· داخلی ۳

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا