جامعه

داوطلبان چگونه می‌توانند از سایت سازمان سنجش انتخاب رشته کنند؟

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش کشور اظهار کرد: فرآیند گزینش آزمون سراسری، فرآیندی علمی و مبتنی بر داده و اطلاعات مستند و معتبراست؛ مشاوران انتخاب رشته در موسسات به طور احتمالی و در بهترین حالت براساس اطلاعات تعداد محدودی از داوطلبان سال گذشته نسبت به مشاوره و انتخاب رشته اقدام می‌کنند.

او افزود: نرم افزار انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش با استفاده از اطلاعات داوطلبان سال جاری و اطلاعات رشته محل‌های سال گذشته و با رعایت تمامی شرایط و ضوابط، رشته‌هایی که شانس قبولی آن‌ها بیشتر است را معرفی میکند.

نرم افزار انتخاب رشته در اولین گام پس از ورود داوطلب اطلاعات کلی و اصول و مبانی استفاده از سیستم را نمایش می‌دهد و پس از آن حداکثر تا ۳۰۰ رشته محل را به داوطلب نمایش می‌دهد.

زرین آمیزی تصریح کرد: در رشته‌های ارائه شده تا حدودی از بالا به پایین شانس قبولی افزایش می‌یابد.

نرم افزار قابلیت جستجو و محدود کردن اطلاعات رشته محل‌ها براساس شرایط مورد نظر داوطلب و به شرح زیر را دارد:

نوع دوره (روزانه، نوبت دوم، پیام نور و …) مقطع دوره (دکتری حرفه ای، کارشناسی ارشد پیوسته، کارشناسی و.) انتخاب حداکثر تا سه استان به عنوان محل تحصیل حداکثر تا سه رشته تحصیلی مورد علاقه امکان قبولی البته میتوان در گزارش‌های متفاوت جستجوهای متفاوتی را از نرم افزار درخواست کرد.

سخنگوی سازمان سنجش کشور ادامه داد: داوطلب به این نکته توجه داشته باشد که اگر رشته محل‌های انتخابی خود را در نرم افزار انتخاب رشته اصلی ثبت نکند از چرخه گزینش آزمون سراسری حذف خواهند شد. به عبارت بهتر نرم افزار انتخاب رشته مجازی صرفا نقش راهنمایی و هدایت داوطلبان براساس گزینه‌های انتخابی و نیز آمادگی برای انتخاب رشته اصلی را دارد.

او گفت: این نرم افزار دقیق‌ترین انتخاب‌ها را براساس علاقمندی داوطلب و نمره حاصل شده در آزمون را تنها با پرداخت ۱۴ هزار تومان ایجاد می‌کند و داوطلب نیازمند پرداخت هزینه‌های گزاف نخواهد بود.

۴۷۲۳۷

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا