استانها

فاز یک خط ۳ مترو مشهد تا مردادماه بهره‌برداری شود

به گزارش سیلاد از خراسان، حسن موحدیان در آغاز یکصد و دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، با اشاره به پاسخ موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تجاوزگری رژیم صهیونیستی، ، اظهارکرد: طی گذشت کمتر از ۲ هفته از حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، که موجب شهادت ۷ تن از مستشاران کشورمان، از جمله شهید زاهدی شده بود، شاهد تنبیه اسرائیل خبیث بودیم.

وی با بیان اینکه پس از ترور دانشمندان و چهره‌های شاخصی چون شهید فخری‌زاده توسط رژیم صهیونیستی، بنا به صبر و بردباری راهبردی جمهوری اسلامی، اقدامی صورت نگرفت، گفت: پس از تجاوز رژیم منحوس صهیونیستی به خاک ایران، دادن پاسخ کوبنده و محکم به این اقدام ضروری بود و سکوت و غفلت جایگاهی نداشت و و شیرمردان سپاه پاسداران، به ویژه هوا فضای سپاه شلیک پهپاد و موشک به سوی سرزمین های اشغالی را در دستورکار خود قرار دادند.

موحدیان افزود: اروپایی‌ها و غربی‌ها دو جنگ جهانی را راه انداخته‌اند و حال امروز در نقش معلم اخلاق حاضر می‌شوند و ایران را دعوت به خویشتنداری می‌کنند؛ در شرایطی شعار اخلاق‌مداری سرمی‌دهند که کودکان و زنان فلسطینی هرروز به خاک و خون کشیده می‌شوند و هیچ صدایی از آنها بلند نمی‌شود.

وی تصریح کرد: بسیار خرسندیم که پاسخ کوبنده ایران اسلامی به صهیونیست‌ها، با استقبال عمومی و پشتیبانی ملت سرافراز ایران اسلامی همراه شد و همزمان با این حرکت افتخارآفرین، مردم کشورهای مختلف با تجمع در میادین اصلی، از این اقدام حمایت کرده و علیه رژیم صهیونیستی شعار سردادند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: امیدواریم صهیونیست‌ها حماقت نکنند و در غیر اینصورت، کارشان سخت‌تر و پایان عمرشان نزدیک‌تر می‌شود؛ بی‌شک، وعده پیروزی، وعده الهی و وعده صادق است و فتح و ظفر متعلق حزب ا… است.

موحدیان در ادامه به حوزه مدیریت شهری مشهد پرداخت و افزود: طی یک ماه اخیر، در قالب استقبال از بهار، برگ زرین دیگری کارنامه خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی به ثبت رسید؛ از برگزاری جشنواره‌های نوروزی مفرح گرفته تا برنامه‌های فاخر قرآنی و جشنواره‌های ورزشی.

وی با بیان اینکه حوزه خدمات شهری شهرداری هم کار بزرگی کرد و نشاط و شادابی مضاعفی را به ارمغان آورد، گفت: برهمین اساس، جا دارد خداقوت ویژه‌ای به ارکان مختلف مدیریت شهری مشهد مقدس داشته باشم و امیدواریم که این خدمات، مقبول حضرت رضا(ع) قرار گیرد و تا پایان سال همچنان در جهت رضایت و نشاط مردمی گام برداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اظهارکرد: فروردین‌ماه از نظر عمرانی هم ماه بسیار خوب و امیدبخشی برای شهرداری مشهد بود؛ پس از اینکه دوربرگردان غیرهمسطح شهید میرزایی در آخرین روزهای سال به بهره‌برداری رسید، در این ماه هم شاهد اتفاقات مهمی بودیم که از جمله آنها می‌توان به تست گرم فاز یک خط ۳، پایان عملیات تعریض پل دهرود اشاره داشت.

موحدیان با بیان اینکه تعریض پل دهرود در شرایطی در دستورکار مدیریت شهری قرار گرفت که این پروژه در محدوده شهری واقع نبود ولی موجب رضایتمندی عمومی شد، گفت: تست گرم فاز یک خط ۳ هم از پروژه‌هایی بود که شورای شهر به جد پیگیر آن است و امیدواریم با همت شهردار، تاخیر پیش آمده در این پروژه جبران و تا مردادماه شاهد بهره‌برداری این مسیر باشیم.

وی افزود: دیگر پروژه‌های تعریف شده در بودجه و پروژه‌های زودبازده هم امیدواریم هرچه زودتر محقق شود و رفاه و آرامش مردم را به دنبال داشته باشد.

۴۶

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا