استانها

پیشرفت ۵۷ درصدی طرحهای آبرسانی در لرستان

به گزارش سیلاد لرستان ، یاسر اکبریان با تلاش های مجموعه همکاران شرکت ،بسیج سازندگی سپاه استان به نمایندگی از قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) سرعت طرح جهاد آبرسانی در استان مطلوب است به شکلی که در طی ۷ ماه گذشته میزان پیشرفت پروژه از ۳۳ درصد به ۵۷ درصد رسیده که این نشان از اهتمام ویژه عوامل این طرح در آبرسانی به روستاهای محروم استان می باشد.

وی افزود: تا پایان سال تلاش خواهیم کرد ۷۰ روستا از روستاهایی که در قالب طرح جهادآبرسانی تعریف شده اند آبرسانی آنها به بهره برداری برسد و مابقی روستاها را هم تا پایان دولت سیزدهم تامین آب شرب آنها صورت گیرد.البته با رایزنی انجام گرفته در سطح وزارت نیرو و شرکت مهندسی آبفا کشور تلاش خواهیم کرد تعداد روستاهای برخوردار از این طرح را افزایش دهیم که پیش بینی ما این است که در مجموع این روستاها به ۳۰۰ مورد برسد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب در خصوص اقداماتی که در این طرح پیش بینی شده به مواردی چون :احداث ۶۴ باب مخزن با ظرفیت ۱۷۵۰۰ مترمکعب ،حفر ۱۰ حلقه چاه،اجرای ۲۶۰کیلومتر خط انتقال آب،اصلاح و شبکه توزیع آب ۱۲۰ کیلومتر،تجهیز ۲۳ ایستگاه پمپاژ را برشمرد.

لازم به ذکر است که با اجرای این طرح تعداد ۱۲۵ روستا با جمعیتی معادل ۷۱ هزار نفر تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب استان لرستان قرار خواهند گرفت.

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا