استانها

حقوق شهروندی و آسیب‌های اجتماعی، محورهای اصلی جشنواره «چتر زندگی» یزد

به گزارش خبرگزاری سیلاد از یزد، سامان خلیلیان با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر چتر زندگی اظهار داشت: این جشنواره استانداردهای بین المللی لازم را داراست و با توجه به ظرفیت شهر یزد و رویکرد گردشگری و هنری این استان و همت مسئولان همراه و دلسوز، می تواند به عنوان یک جشنواره معتبر هنری در جهان ارائه شود که تحقق این امر نیازمند همدلی مسئولان است.

   وی با اشاره به اینکه جشنواره چتر زندگی از همان دوره اول، بنا و محور خود را مبتنی بر موضوع خانواده و حول محور آن گذاشته است، افزود: یکی از وجوه مهم و قابل تامل این جشنواره پرداختن به مسائل و موضوعات حقوق شهروندی و نگاه دغدغه‌مند به افراد آسیب دیده اجتماعی است.

   خلیلیان با ابراز خرسندی از استقبال هنرمندان در چهار دوره گذشته این جشنواره عنوان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی یزد و اینکه در مرکز ایران جشنواره تئاتر خیابانی به این شکل وجود نداشته است، شاهد حضور حداکثری گروه ها از اکثر مناطق کشور هستیم.

   وی با اشاره به مهمان نوازی ویژه مردم شهر یزد، بیان کرد: جنبه های گردشگری، آثار تاریخی، مردم هنردوست و همراه شهر یزد با استقبال بسیار خوب آنها از برنامه ها، تاثیر خوبی در کیفیت جشنواره داشته است.

   عضو هیئت انتخاب پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی یزد ادامه داد: از دوره دوم برگزاری این جشنواره درخواست حضور گروه های تئاتری برای شرکت در این جشنواره رشد پیدا کرد و هنرمندان از تمام نقاط کشور مطالبه گر حضور در این جشنواره شدند.

   خلیلیان با بیان اینکه سال گذشته جشنواره به صورت غیر حضوری برگزار شد اما با این وجود مورد استقبال قرار گرفت، گفت: امسال امیدواریم زمینه‌ای فراهم شود تا مردم نقاط مختلف استان یزد بتوانند به سهولت دسترسی به محل اجرای آثار را داشته باشند.

۴۶

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا