استانها

جزیره قشم با وفاق و همدلی همه بخش ها به مقصد جدی گردشگری ایران و جهان تبدیل می شود

به گزارش خبرآنلاین از قشم علی درویش پور در آیین شروع داوری سومین دوره انتخاب روستای پاک قشم در محل باغ گیاه‌ شناسی منطقه آزاد قشم با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر افزود: برای رسیدن به این هدف ما باید الزاماتی را فراهم کنیم که آماده کردن فضای مساعد و دلپذیر میزبانی در روستاهای جزیره از مهم ترین این الزامات بشمار می رود.
وی خطاب به دهیاران حاضر در این آیین تصریح کرد: شما باید طوری روستای خودتان را مهیا، مجهز و زیبا کنید که لحظه لحظه حضور گردشگران در روستای شما برای آنها جذاب، خاطره انگیز و ماندگارباشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خواستار هدف گذاری دهیاران برای توسعه روستای خود شد و گفت: در این هدف گذاری مقیاس کوچک تری از قشم را برای روستای خود درنظر بگیرید و با استفاده از تجارب روستاهای موفق کشور و ابتکارات و نوآوری های خودتان برای رسیدن به این هدف تلاش کنید و در این راه با پرهیز از امور کوچک و جزئی به کارهای بزرگ، اساسی و زیربنایی در روستا بیاندیشید.
علی درویش پور با تقدیر و تشکر از بانیان و مجریان طرح انتخاب روستای پاک جزیره قشم و با اشاره به اینکه این دوره متفاوت از دو دوره قبلی خواهد بود مدیریت پسماند زباله ها، مسائل فرهنگی و اجتماعی، وضعیت فضای سبز و نورپردازی، وضعیت اماکن اقامتی، حضور در فضای مجازی، رویدادهای ورزشی، فستیوال ها و مسائلی از این دست را از مهم ترین اهداف این طرح اعلام کرد.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک به دهیار روستای کانی قشم بخاطر برگزیده شدن به عنوان روستای پاک جزیره در دور دوم این طرح که قرار بود یک خودرو حمل زباله جایزه داده شود از اعطای وجه نقد معادل قیمت این خودرو به دهیار این روستا از طرف سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد و گفت: همچنین برای تشویق دهیاران عزیز شرکت کننده در دور سوم این طرح، میزان اعتبار تخصیص یافته برای توسعه سه روستای برگزیده از پنج میلیارد ریال به ۱۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.
براساس این گزارش علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم نیز در این آیین با تبریک هفته دولت و تقدیر از نگاه بلند و انگیزه خلاقانه علی درویش پور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه ازاد قشم وجود فضای همدلی و تفاهم بین مسئولان و مردم جزیره را زمینه ساز رشد پرشتاب توسعه در جزیره خواند.
مهدی زارعی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه ازاد قشم هم در این آیین با تشریح روند اجرای طرح داوری سومین دوره انتخاب روستای پاک قشم هدف از اجرای این طرح را تحول و آغاز دوباره برای نوسازی و پاکسازی و شروع مجدد برای رسیدن به یک شرایط مطلوب در روستاهای جزیره قشم عنوان کرد.
شاهد ملازم سرپرست مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم هم در این آیین جلب مشارکت دهیاران و انجام کارهای ابتکاری و مشترک با آنها را از مهم ترین اهداف این طرح دانست و از دهیاران خواست خلاقیت خود را در همه حال بکار بگیرند و به شرایط برخوردار فعلی روستای خود قناعت نکنند، چرا که در این طرح ملاک عملکرد دهیاران است نه شرایط فعلی روستا.
گفتنی است پیش از آغاز این آیین، حامد بی آزار، سرپرست مدیریت امور فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم به عنوان مجری طرح سومین دوره انتخاب روستای پاک قشم که با شعار «روستای پاک، جزیره سبز» از سوم شهریوماه جاری آغاز و در نیمه مهرماه ۱۴۰۰ به پایان می رسد، توضیحاتی درباره شاخص های ۴۴ گانه این طرح در حوزه های خدمات شهری، فضای سبز، طرح های ابتکاری، فرهنگی هنری، محیط زیست، اجتماعی – سلامت، ورزش و گردشگری ارائه کرد.

۴۶

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا