استانها

برگزاری جشنواره دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه ارومیه گام مهمی در تحقق دیپلماسی علمی است

به گزارش سیلاد آذربایجان‌غربی، احمد علیجانپور در گفت و گو با کمیته روابط عمومی اولین جشنواره بازی‌های بومی محلی دانشجویان بین‌المللی در ایران گفت: این دوره جشنواره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه‌های کشور برای اولین بار به میزبانی دانشگاه ارومیه طی روزهای ۲۷ تا ۳۰ شهریور در حال برگزاریست و از حدود ۲۰ دانشگاه پذیرش داشته‌ایم.

وی با اشاره برگزاری این جشنواره در ۵ رشته ورزشی افزود: اشائه فرهنگ و بازی‌های بومی و محلی ایران به دیگر کشورها از مهم‌ترین اهداف برگزاری این رقابت‌هاست.

رئیس دانشگاه ارومیه درخصوص تاثیر میزبانی بر این مرکز آموزشی اظهار کرد: برگزاری چنین جشنواره‌ای گام موثری در تحقق دیپلماسی علمی و ارائه توانمندی‌های استان آذربایجان‌غربی، شهر ارومیه و دانشگاه ارومیه بخصوص در جذب دانشجویان بین‌المللی دارد بطوریکه این دانشگاه در بحث دیپلماسی علمی و جذب دانشجویان بین الملل موفقیت‌های کم نظیری را در ۲ سال اخیر کسب کرده و موفق به دریافت جایزه ثریا شده است.

علیجانپور ادامه داد: این جشنواره، پتانسیل مهمی برای دانشگاه ارومیه خواهدداشت و مقدمه ای برای اجرای برنامه‌های بین‌المللی برای این مرکز علمی است و ما را برای میزبانی المپیاد دانشجویان سراسر کشور در سال ۱۴۰۴ آماده می‌کند.

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا