بین الملل

پاسخ وزیرخارجه لبنان به اظهارات همتای سعودی درباره حزب‌الله

 بوحبیب در گفت و گو با شبکه لبنانی الجدید گفت: من به وزیر خارجه عربستان می‌گویم که حزب‌الله جزئی ضروری در لبنان است نه همه آن و بر لبنان تسلط ندارد. “

وی افزود: با این حال نمی‌پذیریم که هیچ بحرانی به هزینه عربستان یا لبنان حل شود و اتحادیه عرب باید تحرکاتی را آغاز و دعوت به گفتگو کند.

فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان پیشتر در بیانیه‌ای که به رویترز داده بود، درباره تنش‌های کنونی بین دو کشور گفت: فکر می‌کنم موضوع بسیار فراتر از وضعیت فعلی است. معتقدم مهم است که دولت لبنان یا موسسه لبنانی در مسیری قدم بردارد که لبنان را از ساختار سیاسی کنونی که تسلط حزب‌الله را در این کشور تقویت می‌کند، آزاد کند. 

بوحبیب در ادامه گفت: تلاش هایی که برای حل بحران میان لبنان و عربستان صورت گرفت به خاطر وجود عوامل داخلی و خارجی به شکست انجامیده است. ما قساوتی که عربستان در این باره از خود نشان داده درک نمی‌کنیم. مشکلات میان کشورها با گفتگو حل می شود اما ما گفتگو نکردیم.

وی با بیان این که می‌ترسم جورج قرداحی، بیگناه قربانی بحران با عربستان شود گفت: این احتمال همچنان وجود دارد.

بوحبیب در ادامه عنوان داشت: دولت فعلی باقی خواهد ماند و آن طور که از میشل عون (رئیس جمهور لبنان) و نجیب میقاتی (نخست وزیر لبنان) شنیدم تضمین‌های بین المللی برای حمایت از آن وجود دارد.

عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس اخیرا سفیران لبنان را به دلیل اظهارات جورج قرداحی، وزیر اطلاع‌رسانی لبنان که از مداخله نظامی به رهبری عربستان در یمن انتقاد کرده بود، اخراج کردند.

۳۱۱۳۱۱

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا