استانها

منطقه آزاد کیش مرجع رویدادهای ورزشی می شود

به گزارش سیلاد از کیش : حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان کشور در نشست صمیمانه با روسای هیات های ورزشی، مربیان، ورزشکاران و پیشکسوتان ورزش جزیره که در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد: بر نقش مهم این منطقه به عنوان جزیره ای رویداد محور در حوزه ورزش تاکید کرد.

حمید سجادی با بیان این که با استقرار تیم آئین افتتاحیه و اختتامیه رویدادهای مختلف ورزشی در جزیره کیش می توان به عنوان منطقه ای رویداد محور در این حوزه نقش آفرینی کرد، اظهار داشت: با تامین نیروی انسانی، تجهیزات مورد نیاز و استقلال کار در این زمینه، کیش انتخاب نخست فدراسیون های ورزشی می شود.

سجادی در رابطه با این که در سطح کشورهای مختلف صدها مورد رویداد در حوزه ورزش برگزار می شود؛ اظهار داشت: با شناسایی رویداد هایی که تشابه آب و هوایی با این منطقه دارند می توان برای برگزاری چنین رویدادهایی در کیش گام های موثری برداشت.

وی تاکید کرد: روسای هیئت های ورزشی جزیره کیش می توانند با ایجاد تعامل سازنده با کشورهای همسایه که تشابه آب و هوایی با این منطقه دارند نسبت به محقق شدن این مهم اقدام کنند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به هماهنگی های انجام شده برای برگزاری دوره همبستگی المپیک به میزبانی جزیره کیش، گفت: منطقه آزاد کیش می تواند در سطح کشور مرجع برگزاری رویدادهای ورزشی شود.حمید سجادی با تاکید بر لزوم اهمیت نو آوری و خلاقیت در ورزش کیش، افزود: کیش می تواند در حوزه ورزش و محیط زیست پیشرو باشد و با فدراسیون ها و روسای هیئت های ورزشی تعامل سازنده داشته باشد.

سجادی جزیره کیش را بهترین منطقه برای برگزاری دوره های اکتیورست تیم های ملی معرفی کرد و افزود: جزیره کیش با ظرفیت های گردشگری، شرایط آب و هوایی و حمل و نقل دریایی و هوایی می تواند مقصد بسیار از ورزشکاران باشد.

وی بر ضرورت راه اندازی شورای اندیشه ورزی ورزش و شورای اندیشه ورزی جوانان اشاره داشت و گفت: شورای اندیشه ورزی ورزش از اولویت مهمی برخوردار است و ضمن توجه به این دو اصل باید طرح های خلاقانه و ایده های جدید در این زمینه ارائه شود.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص روحیه شاد و پیگیر بودن رئیس جمهور کشورمان در حوزه ورزش، گفت: آیت الله رئیسی به ورزش های خانواده، همگانی و قهرمانی تاکید بسیاری داشتند.

به گفته وزیر ورزش و جوانان روحیه مردمی ایشان بیانگر دولت مردمی، انقلابی و اهداف گام دوم انقلاب هست و یکی از بیانیه های گام دوم انقلاب می توان توجه به نسل جوان و انقلاب تمدن اشاره داشت.

حمید سجادی با بیان این که کیش با هدف تحقق بیانیه گام دوم انقلاب “جوان گرایی” را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار داشت: در این زمینه اقدامات مهم در وزارتخانه آغاز شده و جوان گرایی اولویت کار است.

سجادی در بخش دیگری از سخنان خود نقش وزارت ورزش را موتور تولید امید و عزت عنوان کرد و گفت: عزت و امید آفرینی در جامعه از اولویت های نخست وزارتخانه است و با جدیت تمام و تلاشی مضاعف در این مسیر گام های موثری خواهیم برداشت.

وی با بیان این که ١٤ هزار هیئت ورزشی در استان ها ریشه های درخت قهرمان پروری کشور هستند، بیان داشت: با رویکرد جدید نسبت توانمند سازی ساختار در حوزه ورزش اقدام کردیم از این رو برگزاری رویداددهای مختلف ورزشی به مناسب بزرگداشت روز کیش در جزیره خبر مسرت بخشی است و دست اندرکاران این رخداد مهم قابل تقدیر هستند.

به گفته سجادی ارائه خدمات شایسته در کیش از قبیل ایستگاه های دوچرخه سواری می تواند رضایتمندی گردشگران را به دنبال داشته باشد و تحقق این مهم نیز سبب رونق گردشگری می شود.

وی بر جایگاه مهم کیش در حوزه ورزش تاکید کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد کیش و دستگاه های اجرایی مسوولیت مهمی در قبال مردم دارند و باید در استای مسوولیت اجتماعی برای ارتقاء و پیشرفت ورزش جزیره تلاش کنیم.گفتنی است در این نشست صمیمانه وزیر ورزش و جوانان با روسای هیات های ورزشی، مربیان، ورزشکاران و پیشکسوتان ورزش جزیره، جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، معاونان و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، شهاب الدین عزیز خادم رئیس فدراسیون فوتبال، هیئت همراه وزارتخانه ورزش و جوانان، مسول تربیت بدنی استان هرمزگان، عبدالنبی شرفی مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش، عزیزاله فرضی پور رئیس مرکز ورزش و تفریحات سالم حضور داشتند.

۴۶

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا