عمومی

معتادان متجاهر و اتباع در طرح واکسیناسیون شهرداری واکسینه شدند

به گزارش گروه شهری سیلاد، محمدامین توکلی زاده، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در خصوص فعالیت‌های شهرداری در خصوص واکسیناسیون عمومی شهر تهران گفت: در دو سال گذشته، کرونا مهم‌ترین مسئله کشور بود، اما در چند ماه گذشته اقدامات بسیار مهمی را از سمت دولت و مردم شاهد بودیم.

وی افزود: به خاطر داریم که در این دو سال، کشور به خاطر محدودیت‌های گسترده و تعطیلی‌های طولانی ضربه‌های بسیاری را متحمل شده بود، به خاطر همین مسئله اولویت شهرداری تهران در کنار دولت محترم، مدیریت کرونا با محوریت واکسیناسیون عمومی جهت امن شدن تهران و کشور بود.

توکلی‌زاده افزود: به خاطر داریم که مردم برای دریافت واکسن در چند ماه گذشته به مرزهای ارمنستان رفته بودند و پشت صف‌های طولانی دریافت واکسن شرایط سختی را تجربه کرده بودند، اما در حال حاضر شرایط به گونه‌ای رقم خورده است که ما از مردم خواهش می‌کنیم که برای دریافت واکسن در محل زندگی خود اقدام کنند، اما هنوز تعدادی از شهروندان دربرابر این مسئله متاسفانه مقاومت می‌کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران درباره نوع همکاری با دولت در روند واکسیناسیون عمومی تهران گفت: بعد از کار بزرگی که دولت صورت داد و واکسن مورد نیاز را در کمترین زمان ممکن فراهم کرد؛ شهرداری تهران هم خود را موظف دید تا در این فرایند جهت تسریع و تسهیل روند واکسیناسیون اقدام کند.

توکلی زاده در ادامه اشاره کرد: تمام امکانات شهرداری تهران، از جمله فرهنگسرا، مجموعه‌های ورزشی و سوله‌ها جهت واکسیناسیون عمومی شهروندان محترم، در تهران به خط کردیم تا جامعه دوباره به حالت طبیعی قبل از کرونا برگردد و شعار شهرداری که تهران دوباره جان می‌گیرد را معنا ببخشیم.

وی خاطر نشان کرد: برای این مسئله لازم بود که مناطق حاشیه‌ای تهران که محل اسکان معتادان متجاهر، کودکان کار و افرادی که هویت شناسنامه‌ای ندارند و احتمال اینکه در فرایند رسمی واکسیناسیون از این مسئله جا بمانند را مدیریت کردیم تا واکسن خود را دریافت کنند.

معاون شهردار تهران از فعال شدن اتوبوس‌های زندگی جهت واکسیناسیون عمومی سیار گفت: اتوبوس‌های سیار زندگی را به نقاط محروم و آسیب پذیر تهران فرستادیم و تاکنون بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان آسیب پذیر، معتادان متجاهر، اتباع، کودکان کار و زباله گردها را در مسئله پوشش دادیم تا هر چه زودتر تهران به سمت واکسیناسیون حداکثری و کم شدن آمار فوت شدگان خود حرکت کند.

انتهای پیام/


مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا