بین الملل

علاوی برای بایدن نامه نوشت

به گزارش سایت شبکه سومریه نیوز، ایاد علاوی، رئیس ائتلاف الوطنیه عراق در پیامی به جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا نوشت: اختلالات جدی وجود دارد که امنیت و ثبات در منطقه و جهان را به طور کلی تهدید می‌کند و این مستلزم تحلیل فوری و عینی است و ما را به بررسی همه جانبه این شرایط فرا می‌خواند.

وی افزود: عراق اگرچه بخش کوچکی از چالش کنونی جهان را به خود اختصاص داده است، اما نقطه اشتعال منطقه آسیا و مناطق دیگر است و تأثیر بسزایی بر امنیت و ثبات جهان دارد، بنابراین نیازمند توجه ویژه است.

علاوی همچنین تاکید کرد: این برای آمریکا مهم و ضروری است که پس از خروج از منطقه و افغانستان و ویرانی‌هایی که در عراق به بار آورد، اعتبار خود را بازگرداند و جایگاه “رهبری جهانی” خود را حفظ کند.

وی ادامه داد: اعزام نمایندگان قابل اعتماد به منطقه از امکان دستیابی به حکمرانی مؤثر و خوب در عراق و منطقه حمایت می‌کند و می‌تواند اعتماد را به روند انتخابات بازگرداند و تمایل رای دهندگان را برای مشارکت گسترده افزایش می‌دهد.

علاوی در پایان پیام خود گفت: عاقلانه است که از اصلاحات قانون اساسی که شامل حقوق بشر و حقوق اولیه شهروندی و همچنین اصول ترویج حکمرانی خوب و وضع قوانین لازم مانند قانون تقسیم درآمدهای نفت و گاز است، حمایت کنیم.

علاوی چهارشنبه نیز نامه‌ای به آیت الله سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان ارسال کرد و در آن از وی خواست تا در حل مشکلات عراق مداخله کند.

۳۱۱۳۱۱

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا