عمومی

آخرین وضعیت مناطق زلزله زده هرمزگان /۱۰۰ روستا تحت تاثیر زلزله

محمد حسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت سیلاد با اشاره به آخرین وضعیت امداد رسانی به مناطق زلزله استان هرمزگان، اظهار داشت: ارزیابی اولیه نشان می‌دهد تخریب ۱۰۰ درصدی نداریم اما ترک خوردگی در ساختمانها وجود دارد.

وی ادامه داد:‌۱۰۰ روستا در معرض زلزله قرار گرفتند و اما به نظر می رسد مرکز زلزله مناطق کوهستانی باشد؛ چون عمق زلزله بالا بوده است و دو زلزله شدید پشت سر هم به وقوع پیوسته است امیدواریم زلزله شدید دیگری به وقع نپیوندد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت نیروهای امدادی در مناطق زلزله زده استان هرمزگان، ابراز داشت:‌توزیع چادر در مناطقی که امکان اسکان نیست انجام شده است.

قوسیان مقدم یادآور شد:‌با توجه به شرایط موجود امشب مردم در شهر بندرعباس در فضای باز استراحت خواهند کرد؛البته خوشبختانه هوا مساعد است و در مناطقی که امکان اسکان در منازل نیست، چادر توزیع شده است.

وی با بیان اینکه تمرکز ما مناطق روستایی زلززله زده است،بیان داشت:‌با توجه به وقوع پس لرزه در مناطق یاد شده مردم امشب را قطعا در منازل خود بسر نخواهند برد ودر مناطق ساحلی و فضای باز و پارکها اسکان خواهد داشت.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا