عمومی

محسنی‌اژه‌ای: نبود تولید و اشتغال، ناهنجاری اجتماعی را در پی خواهد داشت/فرارهای مالیاتی بزرگی در کشور داریم

به گزارش سیلاد از اهواز، عبدالحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه در دیدار با صنعتگران خوزستان، اظهار کرد: امروز بخشی از مسائل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی به تولید بستگی دارد و اگر تولید و اشتغال نباشد ناهنجاری‌های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به آمار پرونده‌های کیفری در خوزستان، افزود: درصد بالایی از اولین جرم ما در استان سرقت و دوم مواد مخدر بود.

رئیس قوه قضاییه با طرح این سوال مبنی بر اینکه ما چقدر باید هزینه کنیم تا بتوانیم از این جرم‌ها جلوگیری کنیم، گفت: از سرقت و مواد مخدر چه آسیب‌هایی متوجه خانواده‌ها می‌شود و ضربات و ناهنجاری‌های وارد خانواده‌ها می‌شود؟ اینکه امروز می‌گویم بهترین کار ایجاد تولید و اشتغال است به دلیل آثار مثبت آن در جامعه است.

وی با بیان اینکه اگر مقام معظم رهبری در دهه اخیر شعارهای سال را به تولید و رفع موانع آن اختصاص داد به دلیل اهمیت تولید در زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم است، افزود: تولید یکی از مسائل ضروری کشور است و همه ما در موضوع تولید باید به فهم مشترک برسیم.

اژه‌ای عنوان کرد: امروز بهترین کار تولید است باید زمینه تولید و مواد اولیه آن را فراهم کنیم، اگر جایی نیاز به نقدینگی یا امهال در پرداخت و یا تسهیلات دارد باید به آن کمک کنیم.

وی افزود: تولید کننده‌ای که تولید کند اما نتواند بفروشد یا صادر کند قطعا محصول روی دست آن می‌ماند، قطعاً اگر گردش مالی در تولید صورت نگیرد نمی‌توان به تولید ادامه داد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه یکی از راه‌های حل مشکلات قوه قضاییه است، گفت: گاهی پرونده‌هایی مطرح می‌شود که یا تولیدکننده شاکی یا مشتکی علیه است و یا خواهان و یا خوانده است.

وی افزود: از همه صنوف و قشرها می‌خواهیم برای حل مشکلات کارگروهی با هدف حل مسائل تخصصی تشکیل شود چرا که برخی قضات به دلیل حجم کاری یا عدم تخصص در برخی حوزه‌ها در زمان مقرر به مسائل رسیدگی کنند.

اژه‌ای با بیان اینکه رئیس ستاد تسهیل در استان شخص استاندار است، بیان کرد: قوه قضاییه در راستای حمایت از تولید کارگروه‌هایی را در این ستاد از جمله کارگروه حمایت از تولید را تشکیل دهد.

وی با بیان اینکه رئیس ستاد مرکزی معاون اول قوه قضاییه است و دادستان کل کشور دبیر آن است، افزود: به نظر می‌رسد در یک جاهایی از فعالیت ستادهای استانی حمایت از تولید با ستاد مرکزی موازی کاری می‌شود که در حال بازنگری آن هستیم تا کار ستادها تعارض پیدا نکند.

اژه‌ای با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات تولیدکنندگان در اخذ تسهیلات بانکی است بیان کرد: اقتصاد ما بانک محور است و بارها تولیدکنندگان در بازپرداخت تسهیلات مشکل دارند که باید در این قضایا بازنگری شود.

وی با اشاره به مشکلات پرداخت مالیات در کشور، افزود: برخی افراد مالیات خود را پرداخت نمی‌کنند برای همین فرار مالیاتی بزرگی داریم در عوض برخی مالیات خود را تا ریال آخر پرداخت می‌کنند.

انتهای پیام/


نمایش بیشتر

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا