بیش از ۴۰ درصد از دانش آموزان استان یزد چاق هستند

به گزارش خبرگزاری سیلاد از یزد، مصطفی خلیلی در این نشست با انجمن ورزشی نویسان استان یزد با اشاره به چاقی ۴۰ درصد از دانش آموزان استان، شاخص‌های سلامت در بین دانش‌اموزان استان را به دلیل کم تحرکی و فقر حرکتی نامطلوب خواند و تاکید کرد: آموزش و پرورش به تنهایی قادر به اجرای سند تحول بنیادین نیست و همه دستگاه‌ها باید در این موضوع ورود کنند.

وی‌ با تاکید بر این که با شعار دادن و برگزاری جلسه نمی‌توان مشکل فقر حرکتی در استان را برطرف کرد، افزود: متاسفانه در حالی اداره کل ورزش و جوانان به عنوان شریک استرات‍ژیک آموزش و پرورش در ورزش دانش‌اموزی مطرح است که مگر یکی دو هیات ورزشی استان، شناختی حتی در مورد مسئولان دیگر هیات‌های ورزشی نداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این دیدار اهمیت تربیت بدنی در آموزش و پرورش را تا این اندازه دانست که برای آن معاونت مستقلی در نظر گرفته شده است.

محسن موحدی فرد به سرآمدی یزد در بسیاری از فعالیت‌ها و برنامه‌های ورزشی در سالیان پیشین اشاره کرد و گفت: موضوع تربیت بدنی و ورزش به ویژه در حوزه دانش‌آموزی باید به یک مطالبه جدی در جامه تبدیل شود.

وی ادامه داد: معتقدیم که فعالیت مدارس نباید به ساعت تدریس محدود شود بلکه مدارس باید به کانون محله تبدیل شوند.

مدیر کل آمورزش و پرورش استان یزد با بیان این که آموزش و پرورش برای ۱۳۵ هزار دانش‌آموز خود فضای ورزشی کافی را به ویژه در بخش دختران ندارد، خواستار تعامل بیشتر دستگاه‌های مرتبط با ورزش در بهره‌گیری بهینه از زیرساخت‌های ورزشی جهت دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان این مرز و بوم شد.

۴۶

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.