بوئین میاندشت، اردستان و نطنز پیشتاز واکسیناسیون در اصفهان

 بوئین میاندشت، اردستان و نطنز پیشتاز واکسیناسیون در اصفهان

پژمان عقدک در گفت‌وگو با خبرنگار سیلاد اظهار کرد: از ظهر روز گذشته تاکنون ۸۲۳ نفر مشکوک به کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: از بین مراجعه کنندگان مشکوک به کرونا به مراکز درمانی اصفهان طی ۲۴ ساعت اخیر ۲۳۱ بیمار مبتلای قطعی کرونا بوده‌اند که ۲۱۷ نفر از آنها در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: همچنین طی ۲۴ ساعت اخیر نیز ۲۰۶ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ترخیص شده‌اند.

وی گفت: در حال حاضر نیز هزار و ۲۷۷ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند که ۲۶۵ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.

عقدک بیان کرد: کل موارد فوت شده ناشی از کرونا اعم از فوت قطعی و مشکوک به این بیماری طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۹ نفر بوده است که تاکنون تست ۱۲ نفر مثبت اعلام شده است.

وی تاکید کرد: بر اینکه افرادی که واکسن دریافت نمی کنند احتمال مرگ و میرها آنها از کرونا تا ۱۷ برابر افزایش می یابد و ۱۲ برابر هم نسبت به افرادی که واکسینه شدند درگیر عوارض شدید کرونا می شوند.

۶۹.۳ درصد اصفهانی دز اول واکسن کرونا دریافت کردند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه تاکنون ۶۹.۳۶درصد افراد جامعه دز اول واکسن را دریافت کرده اند، گفت: ۴۳.۲ افراد در استان اصفهان دز دوم واکسن را دریافت کرده اند و شهرستانهای بوئین میاندشت، نطنز و اردستان پیشتاز واکسیناسیون استان هستند.

وی گفت: ۵۸.۴۹ درصد دانش آموزان هم دز نخست واکسن را دریافت کرده اند و ۷۰ درصد واکسیناسیون جامعه توسط سینوفارم است و واکسن پاستوکووک هم به سبد واکسن کرونا اضافه شده است.

عقدک تاکید کرد: زمانی می توانیم به کاهش آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در جامعه اظهار نظر کنیم که ۸۰ درصد جامعه دز دوم واکسن را دریافت کرده اند و دو هفته از دریافت واکسن آنها گذشته باشد.

۴۸

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.