بایدن خطاب به مکرون: ناشیانه عمل کردیم

 بایدن خطاب به مکرون: ناشیانه عمل کردیم

به گزارش فرانس ۲۴، بایدن و مکرون در این دیدار، به یکدیگر دست داده و در نخستین دیدار پس از توافق جنجالی زیردریایی با استرالیا، شانه به شانه همدیگر راه رفتند. این دیدار یکی از آخرین تلاش‌های آمریکا برای کاهش تنش با فرانسه بوده است. اگر چه بایدن به طور رسمی از مکرون بابت این قرارداد عذرخواهی نکرد اما پذیرفت که آمریکا نباید متحد قدیمی خود را با این قرارداد شگفت زده می‌کرد.

وی در ادامه گفت: «فکر می‌کنم چیزی که اتفاق افتاد اقدامی ناشیانه بود و قرارداد زیردریایی با ظرافت زیادی انجام نپذیرفت.».

بایدن ادعا کرد: «من تصور می‌کردم که فرانسه مدت‌ها قبل از آن مطلع شده است».

قرارداد تامین زیردریایی استرالیا توسط آمریکا جایگزین توافقی شده است که پیشتر فرانسه با استرالیا به امضا رسانده بود. آمریکا مدعی است که این اقدام، استرالیا را که متحد آمریکا است با زیردریایی‌های هسته‌ای با کیفیت‌تری مجهز خواهد کرد که این کشور را برای مقابله با چین توانمندتر می‌کند.

بر اساس گزارش‌ها، عدم مدیریت صحیح فروش زیردریایی‌های هسته‌ای به استرالیا به اندازه‌ای بد بود که فرانسه که متحد دیرینه واشنگتن به شمار می‌آمد خشمگین شده و مقام‌های آمریکایی را متهم به دروغگویی کرد و به طور موقت سفیر خود را از واشنگتن فراخواند.

مکرون نیز در این دیدار گفت که پاریس و واشنگتن، همکاری قدرتمندانه‌تری را ایجاد خواهند کرد تا از بروز مجد سوء تفاهم مشابه جلوگیری شود.

وی ادامه داد: «چیزی که واقعا در حال حاضر مهم است این بوده که طی هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌های آتی چه کاری را انجام خواهیم داد».

از دیگر موضوعاتی که در دیدار مکرون و بایدن مورد بحث قرار گرفته، موضوعاتی نظیر چین، افغانستان و ایران بوده است.

۳۱۱۳۱۱

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.