ارتش ترکیه سوریه را هدف حملات خمپاره‌ای قرار داد

 ارتش ترکیه سوریه را هدف حملات خمپاره‌ای قرار داد

ارتش ترکیه دو روستای عین دقنه و بیلونیه واقع در حومه شمالی حلب هدف حملات شدید خمپاره قرار داده است.

بر اساس این گزارش، نیروهای مسلح محلی با شبه نظامیان مورد حمایت ترکیه در حومه شمالی حلب درگیر شدند.

این حملات در حالی صورت گرفته که منابع خبری پیش تر از آماده سازی ارتش ترکیه برای انجام دو عملیات در خاک سوریه خبر دادند.

بر اساس این گزارش ها، عملیات ارتش ترکیه قرار است در استان ادلب و همچنین علیه شبه نظامیان کُرد در شمال شرق سوریه انجام شود.

پیش تر ترکیه کاروانی متشکل از ۱۰۰ خودروی حامل تانک و توپ را به ادلب در شمال سوریه منتقل کرد که برخی معتقدند، آنکارا با این اقدام مشکلاتش را به خارج مرزهای ترکیه منتقل می کند.

در روزها و ماه‌های اخیر دو کشور آمریکا و ترکیه بارها اقدام به ارسال تجهیزات نظامی فراوان به شمال سوریه کرده‌اند تا اهداف خود را در شمال این کشور محقق نمایند.

شمال سوریه در سال‌های اخیر به دلیل حاضر نبودن نیروهای این کشور و در مقابل تصرف این منطقه از سوی تروریست‌های تکفیری، کُردها، نظامیان ترکیه و نیروهای آمریکا دچار ناامنی و هرج و مرج شدیدی می‌باشد، به حدی که این منطقه بین نیروهای یاد شده تقسیم شده و مردم شمال سوریه در سال‌های اخیر به دلیل ناامنی مشکلات فراوانی را تجربه کرده‌اند.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ به این طرف در ۲ عملیات «سپر فرات» (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات «شاخه زیتون» (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله «عفرین» و شهرهای «الباب»، «اعزاز» و «جرابلس» را تصرف کرده و در استان ادلب نیز در حمایت از گروه تروریستی «تحریر الشام» (النصره سابق) چند پایگاه ایجاد کرده است.

۳۱۱۳۱۱

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.