کلاهبرداری با آگهی‌های پیش ثبت‌نام ثبت سفارش واردات خودرو آغاز شد

درست بعد از آنکه بهارستانی‌ها با طرح آزادسازی مشروط واردات خودرو موافقت کردند فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی پر شد از آگهی‌های مربوط به پیش ثبت‌نام ثبت سفارش واردات خودرو. این درحالیست که طرح مذکور توسط شورای نگهبان به مجلس برگشت خورده‌است و بعید به نظر می‌رسد که در پاییز و حتی زمستان امسال اتفاق عملی‌ای در راستای آزادسازی واردات خودرو به کشور رخ دهد. با اینحال کلاه برداران دست بردار نیستند و دور تازه تبلیغات خود را آغاز کرده‌اند. آگهی‌هایی که به مخاطبان خود وعده می‌‌دهند پیش ثبت‌نام ثبت سفارش واردات خودرو مورد نظر آن‌ها را به عهده گرفته و به محض باز شدن سایت سفارش، فرآیند واردات را به نیابت از آن‌ها و براساس دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارت صمت انجام خواهند داد.

تاکنون سازوکاری برای ثبت سفارش واردات خودرو اعلام نشده است

این آگهی‌ها در حالی مطرح می‌شوند که طرح آزادسازی مشروط واردات خودرو برای انجام برخی از اصلاحات به مجلس بازگردانده شده و هنوز توسط شورای نگهبان تصویب هم نشده است. فعلا قوانین مربوط به نحوی انجام فرآیند واردات خودرو نیز مشخص نیست و عملا لیستی تحت عنوان لیست پیش ثبت‌نام ثبت سفارش واردات خودرو وجود ندارد.

مشتریان این دست از آگهی‌ها باید بدانند که حتی در صورت تصویب طرح آزادسازی مشروط واردات خودرو در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان و تبدیل شدن آن به قانون باز هم باید سازوکار پیاده‌سازی و اجرای آن در وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص شود. اتفاقی که هنوز عملیاتی نشده و نیازمند طی شدن یک مسیر چند ماهه برای انجام بررسی‌های کارشناسانه و تدوین آیین‌نامه‌های جدید است.

در همین شرایط مشخص نیست که چرا با وجود باز بودن پرونده‌های متعدد در خصوص تخلف‌های اینچنینی در دادگاه‌های سراسر کشور و متضرر شدن مالباختگان متعدد، هنوز هم افراد به شرکت‌هایی که این‌گونه آگهی‌ها را منتشر می‌کنند اعتماد کرده و به حساب آنها پول واریز می‌کنند؟

بی‌تردید تشنه بودن بازار و عدم اطلاع‌رسانی دقیق از سوی مراجع ذی‌صلاح در این زمینه را می‌توان از دلایل اصلی اعتماد مشتریان به این دست از آگهی‌ها دانست. شاید با توجه به سابقه تلخ کلاهبرداری های صورت گرفته در مسیر واردات خودرو٬ لازم باشد تا ارگانی برای اطلاع رسانی و هشدار در رابطه با موارد تبلیغاتی غیر واقعی و سواستفاده کلاه برداران ایجاد شود تا همگان بتوانند با استفاده از اطلاعات دقیق و قابل استناد نسبت به موارد اینچینی واکنش نشان دهند.

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.