دستگیری سارقی که ۵ مرتبه از یک خانه دزدی کرد

 دستگیری سارقی که ۵ مرتبه از یک خانه دزدی کرد

سرهنگ سعید دالوند رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق حرفه ای منزلی خبر داد که در غیاب مالباخته ۵ مرحله به منزل وی دستبرد زده بود.
سرهنگ کارآگاه دالوند در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: بیست و سوم خرداد پرونده ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری ۱۲۲ دربند تشکیل و حسب دستور مقام قضائی برای رسیدگی تخصصی و کشف جرم به پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی تصریح کرد: شاکی در تحقیقات بعمل آمده اظهار داشت که ساعت ۹ صبح بیست و پنجم اردیبهشت ماه برای انجام امورات شخصی به شهرستان عزیمت کرده و در ساعت ۹ شب نوزدهم خرداد ماه هنگام بازگشت به منزلش واقع در نیاوران پس از ورود به حیاط خانه مشاهده کرده که درب منزل با است و پس از ورود به آپارتمان هم با بهم ریختگی وسایل منزل مواجه و طی بررسی مشخص شد که اموال به ارزش بیش از یک میلیارد ریال توسط سارق یا سارقان به سرقت رفته است.

کارآگاه دالوند افزود: با اعلام شکایت مالباخته، مراتب در دستور کار پلیس قرار گرفت و در مرحله اول کارآگاهان در محل وقوع جرم حاضر شده و طی بررسیهای بعمل آمده مشخص گردید سارق یا سارقان از روی دیوار وارد حیاط شده و پس از تخریب درب ورودی اقدام به سرقت اقلام منزل شاکی کرده اند.

سرهنگ دالوند تصریح کرد: در تحقیقات محلی مشخص شد در زمان غیبت شاکی، یک نفر مرد با کمک لوله گاز از روی دیوار وارد حیاط شاکی شده و بعد از گذشت دقایقی با یک کیسه که در دست داشته از خانه شاکی خارج و محل را ترک می کند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: با توجه به اموال سرقتی مورد ادعای شاکی که بیشتر از اموالی بود که در دست داشت، مجددا نسبت به بازبینی مجدد فیلم ها اقدام و مشاهده شد سارق طی چندین مرتبه در ساعات و تاریخهای مختلف از طریق لوله گاز وارد منزل شاکی شده و در مرحله آخر با یک نفر دیگر وارد منزل شده وپس از دقایقی با مقادیری از اموال از منزل خارج و محل را ترک می کند که در تصاویر بدست آمده در هنگام ورود سارق به منزل شاکی یک دستگاه خودروی تیبا در روبروی منزل شاکی لحظه ای توقف و با سارق صحبت می کند.

سرهنگ کارآگاه دالوند افزود: پس از اخذ دستور قضائی مالک خودرو به اسم اکبر به این پلیس دعوت و در تحقیقات بعمل آمده اظهار داشت راننده آژانس است که پس از بررسی‌های بیشتر مشخص شد نامبرده درساعت ۱۷ تاریخ ۱۹ خرداد ماه به آدرس منزل شاکی اعزام و نسبت به جابجایی مسافر اقدام کرده که پس از استعلام مشخصات شخص گیرنده سفر، اسم مجید استخراج شد که در بررسیهای بعمل آمده معلوم شد که سارق منزل شاکی و از سابقه داران حرفه‌ای منزل است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت: با هماهنگی مقام محترم قضایی طی یک ماموریت غافلگیرانه و موفقیت آمیز مجید در مخفیگاه خود واقع در دربند دستگیر و به این یگان دلالت شد؛ متهم در تحقیقات بعمل آمده به بزه انتسابی اعتراف واعلام داشت سرقت موصوف را طی ۵ مرحله انجام داده که در مرحله نهایی توسط دوستش به اسم امید اقدام به سرقت منزل شاکی کرده است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: متهم که با عناوین سرقت و مواد مخدر تحت تعقیب مرجع قضایی بوده پس از صدور قرار مناسب تحویل زندان شد و اقدام جهت دستگیر همدست و مالخر وی ادامه دارد.

۲۳۵۲۳۱

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.