بازیافت تراشه‌های آسفالت برای نگهداری راههای استان قزوین

 بازیافت تراشه‌های آسفالت برای نگهداری راههای استان قزوین

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ جواد حق‌لطفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: در این روش مصالح حاصل از تراشه های آسفالت در سطح راهها جمع آوری و برای اولین بار به صورت گسترده با استفاده از دستگاه، به صورت صددرصد بازیافت و جهت نگهداری رویه راههای استان مورد استفاده قرار می گیرد.

او اضافه کرد: پیش از این، مصالح حاصل از تراشه های آسفالت تنها در شانه سازی راه‌های خاکی مورد استفاده قرار می‌گرفت اما با توجه به هزینه بالای قیر و تولید آسفالت، موضوع بازیافت آسفالت و استفاده مجدد از آن برای نگهداری رویه راهها در قالب عملیات اضطراری مورد توجه قرار گرفت.

حق‌لطفی ادامه داد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین اولین استانی است که پس از انجام مطالعات عملیات بازیافت آسفالت را به صورت پایلوت آغاز کرده و تراشه های آسفالت خود را طی فرایندی بدون استفاده از قیر و تنها با استفاده از ۶درصد ماده افزودنی جوان‌ساز داخل دستگاه تبدیل به آسفالت گرم می کند.

او اظهارکرد: این روش به ازای هر تن آسفالت ۵۰۰هزار تومان صرفه اقتصادی دارد و از هدررفت سرمایه ملی جلوگیری می‌کند و علاوه بر آن در حفظ و نگهداری محیط زیست و کاهش آلاینده ها موثر است.

حق‌لطفی با بیان اینکه از طریق این روش یک سوم آسفالت گرم تولید شده در کارخانه به دست می آید افزود: تاکنون ۳۰۰تن آسفالت گرم با این روش تولید شده و قرار است ۲هزار و ۵۲۵ تن آسفالت گرم تولید شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود:آسفالت بازیافت شده برای پرکردن چاله راه‌های استان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۴۸

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.