بین الملل

تفرشی: این عکس نماد اشغال و نادیده گرفتن تمامیت ارضی ایران است

به گزارش خبرآنلاین، تفرشی نوشت:سایمون شرکلیف سفیر جدید بریتانیا را از ۲۰ سال قبل، وقتی که رییس میز ایران در وزارت خارجه کشورش بود میشناسم. این ژست نابخردانه ضدایرانی از کسی که با رسانه و حساسیتهای ضداستعماری ایرانیان بویژه درباره ایران توسط متفقین و عملکرد سران سه قدرت در جریان کنفرانس تهران آشناست، عجیب بود.

وی در توئیت دیگری نوشت: این عکس، به نوعی بازسازی نابخردانه تصویر تاریخی سران قوای متفقین، آمریکا، بریتانیا و روسیه (روزولت، چرچیل و استالین) در کنفرانس تهران (۲۸ نوامبر تا ۱ دسامبر ۱۹۴۳) در اوج جنگ جهانی دوم، به عنوان نماد اشغال همه جانبه نظامی کشورمان و نادیده گرفتن حاکمیت ملی و تمامیت ارضی ایران است.

گفتنی است که به دنبال انتشار تصویر دیدار اخیر سفرای روسیه و انگلیس، امروز دستیار وزیر و مدیرکل اروپای‌غربی وزارت امور خارجه ضمن دعوت سفیر انگلیس و روسیه به وزارت امور خارجه، با غیر قابل قبول دانستن این اقدام که باعث جریحه دار شدن احساسات و غرور ملی مردم ایران شده، تاکید کرد مردم بزرگ ایران در طول تاریخ همواره ثابت کرده اند که هر گونه تحرکات زاییده تفکرات استکبارمآبانه را قویا مردود شمرده و در برابر آن ایستادگی می کنند. (اینجا)

۳۱۱۳۱۱

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا