اقتصاد

چه عواملی موجب ریزش قیمت طلا شد؟

امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تاثیر دو عامل ۳.۲ دلار در هر اونس در لحظه انتشار خبر کاهش یافت.

نخست اینکه ارزش دلار افزایش یافت و معمولا قیمت طلا در بازارهای جهانی با ارزش دلار رابطه عکس دارد زمانی که ارزش دلار بالا می رود قیمت اونس طلا نیز کاهش می یابد.

از آنجایی که طلا در بازارهای جهانی با دلار معامله می شود، بالا رفتن ارزش دلار، ارزش این فلز را برای خریداران با دیگر ارزها گرانتر می سازد بنابراین تقاضا کاهش می یابد و به دنبال آن قیمت نیز پایین می آید.

امروز ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای اصلی افزایش یافت و قیمت طلا را پایین کشید.

دو عاملی که قیمت طلای جهانی را بیش از 3 دلار کاهش داد

دوم اینکه سرمایه گذاران فلز زرد در انتظارند که فردا رئیس فدرال رزرو آمریکا در سمپوزیوم جکسون هول چه صحبت هایی خواهد کرد و آیا محتوای صحبت های ایشان، می تواند امیدواری را برای سرمایه گذاری روی طلا بیشتر کند؟

رئیس فدرال رزور گفته است که در سمپوزیوم فردا صحبت های جدیدی خواهد داشت که وسرمایه گذاران دست نگه داشته اند. و این هم عاملی برای کاهش خرید طلا و کاهش قیمت شده است.

امروز هر اونس طلا با ۳.۲ دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۷۸۷ دلار معامله شد، قیمت این فلز زرد امروز نسبت به یکماه گذشته ۱۱.۴ دلار و نسبت به یکسال گذشته ۱۶۷ دلار با کاهش همراه شد.

قیمت فلز زرد امروز در کمترین زمان ۱۷۷۹ و در بیشترین زمان ۱۷۹۱ دلار به فروش رفت.

در گروه سایر فلزات گرانبها نیز نقره کاهش ۲۳ دلاری داشت و فلزات گرانبهای پلاتینوم و پالادیوم کاهش هایی به ترتیب ۸ و ۴۷ دلار را رقم زدند.

۲۲۳۲۲۷

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا