اقتصاد

عبدالملکی از بدنه وزارت کار نیست/ برنامه اشتغال گزینه پیشنهادی دولت بلندپروازانه است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اصغر سلیمی در نشست علنی مجلس در جریان بررسی صلاحیت حجت الله عبدالملکی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت سیزدهم در مخالفت با برنامه های وی، گفت: وزارت یاد شده دارای مشغله های بسیاری است و برای اداره آن نیاز به تیم فنی و باتجربه است، لذا با توجه به اینکه عبدالملکی از بدنه این وزارتخانه نیست، چطور می تواند در مدت کوتاهی تیم مدیریتی قوی را برای اداره امور شناسایی کند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: بحران صندوق های بازنشستگی به دلیل عدم تعادل بین منابع و مصارف یکی از چالش های وزارتخانه مذکور است. آیا عبدالملکی دانش و تجربه موثر در حوزه صندوق های بازنشستگی را دارد؟ وی باید پاسخ دهد اصلا اعتقادی به همسان سازی حقوق بازنشستگان دارد و در این راستا چه برنامه ای را پیش بینی کرده است؟

عبدالملکی از بدنه وزارت کار نیست/ برنامه اشتغال گزینه پیشنهادی دولت بلندپروازانه است

وی افزود: بیش از ۴۰۰ شرکت مهم در اقتصاد ملی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و این در حالی است که همواره انتخاب مدیران غیرمتخصص، سیاسی و رانتی در ترکیب هیات مدیره این شرکت ها مشکلات متعددی را برای وزارتخانه مذکور ایجاد کرده است. آیا عبدالملکی قول می دهد که این وزارتخانه حیات خلوت دوستانش نباشد؟

سلیمی گفت: دولت های قبلی برنامه های جامع تری نسبت به وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم ارائه کردند، اما متاسفانه در عمل چیزی از آنها ندیدیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: مددجویان بهزیستی احتیاج به کمک های بیشتری دارند، در بخش درمان نیز شاهد بی عدالتی هستیم، لذا وزیر پیشنهادی چه برنامه ای برای کمک به خانوارهای مددجویان و همچنین توضیح متوازن بیمارستان و درمانگاه های تامین اجتماعی در سطح کشور دارد؟

وی اظهار کرد: وزیر پیشنهادی باید در حوزه حمایت از زنان سرپرست خانوار، بیکاری و… برنامه های مشخصی ارائه می کرد. به نظر می رسد برنامه اشتغال پایدار وی در هر سال بلندپروازانه است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس خاطرنشان کرد: امروزه ابرچالش هایی مانند عدم توجه به تعاونی ها و واکسیناسیون کارگران وجود دارد که وزیر پیشنهادی باید برای آنها برنامه ارائه می کرد.

۲۲۳۲۲۵

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا