جامعه

سوزش سر دل نشانه چیست؟

بسیاری از مردم از سوزش معده رنج می برند ، اما برخی از غذاها و نوشیدنی ها مانند چای بابونه ، سیب زمینی و بی کربنات سدیم می توانند سوزش معده را از بین ببرند.

بی کربنات سدیم یک درمان سنتی رایج برای سوزش سر دل است، زیرا ماده فعال موجود در آن اسید معده را خنثی می کند و درد را تسکین می دهد. همچنین ، چای بابونه به تسکین و مرطوب شدن مخاط معده کمک می کند.

نشاسته موجود در سیب زمینی نیز به خلاص شدن از شر اسید اضافی معده کمک می کند و محققان نوشیدن آب سیب زمینی دو بار در روز را برای حصول مؤثرترین نتیجه توصیه می کنند.

یک کمپین بهداشتی در انگلستان در مورد خطر نادیده گرفتن سوزش سر دل هشدار داد؛ زیرا ممکن است نشانه ای از سرطان معده یا مری باشد.

بهداشت عمومی انگلستان از مردم خواسته است در صورت احساس سوزش مداوم در معده یا مشکل در هضم غذا به مدت سه هفته یا بیشتر به پزشک مراجعه کنند.

اکثر مردم از علائم این مشکل آگاه نیستند و سرطان معده و مری پنجمین سرطان شایع در انگلستان است.

آمارهای اداره بهداشت عمومی انگلیس نشان می دهد که سالانه حدود ۱۲۹۰۰ نفر در انگلستان به این دو نوع سرطان مبتلا می شوند و سالانه حدود ده هزار نفر بر اثر این بیماری ها می میرند.

به گفته انجمن سرطان آمریکا ، سالانه حدود ۲۸۰۰۰ مورد جدید سرطان معده تنها در ایالات متحده آمریکا تشخیص داده می شود.

سرطان معده یکی از شایع ترین تومورها در میان افراد مسن است، زیرا حدود ۶۰ درصد از بزرگسالان مبتلا به این بیماری ۶۵ سال یا بیشتر سن دارند.

۲۳۵۲۳۱

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا