بین الملل

اگر صدر بر موضع خود پافشاری کند،انتخابات به تعویق می‌افتد

یک منبع سیاسی نزدیک به دولت عراق به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: اگر مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق همچنان بر عدم مشارکت در انتخابات پارلمانی دهم اکتبر اصرار کند، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق احتمالا از تعهد خود درباره برگزاری انتخابات در موعد مقرر دست بکشد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: در انتخابات دو طرف حائز اهمیت هستند. یکی جریان صدر و دومی الکاظمی؛ لذا عدم مشارکت صدر، الکاظمی را به عدم تأیید برگزاری انتخابات در موعد مقرر وادار خواهد کرد چراکه از سوی جریان صدر حمایت می‌شود.

وی ادامه داد: اگر انتخابات برگزار شود طرف‌های دیگر شامل ائتلاف دولت قانون با ریاست نوری مالکی، ائتلاف الفتح با ریاست هادی العامری و طرف‌های سنی و کرد با انتخاب نخست وزیر دیگری غیر از الکاظمی توافق خواهند کرد لذا انتخابات بدون مشارکت جریان صدر برگزار نمی‌شود.

این منبع گفت: تلاش‌هایی برای قانع کردن صدر جهت مشارکت در انتخابات وجود دارد که رهبری آن را جریان الحکمه با ریاست عمار الحکیم و هادی العامری و رئیس جمهور برعهده دارند. "این تلاش‌ها جدی نیست چراکه برخی از آن‌ها می‌خواهند انتخابات برگزار شود تا جای خالی جریان صدر را پر کنند."

مقتدی صدر ۱۵ ژوئیه اعلام کرد که در انتخابات شرکت نمی‌کند و از هیچ حزبی حمایت نمی‌کند.

۳۱۰ ۳۱۰

نمایش بیشتر

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا