ورزش

استقلال و تغییرات زیاد؛ آقای مجیدی این تیم را سریع هماهنگ کن

خبرورزشی –

طبیعتا هر تیمی کمتر دچار تغییر شود برای فصل پیش رو هماهنگ تر خواهد بود اما تیمی که نفرات زیادی را به خدمت بگیرد و شاکله اصلی اش تغییر کند برای هماهنگی نیاز به زمان بیشتری خواهد داشت و حتی ممکن است یک فصل را از دست دهد. حتی گفته می‌شود یکی از دلایل قهرمانی‌های متعدد پرسپولیس در سال‌های اخیر همین بوده است. بازیکنان این تیم چشم بسته همدیگر را در زمین پیدا می‌کنند.

استقلال این فصل دچار تغییرات زیادی شد. مهدی قایدی، شیخ دیاباته، محمد نادری، هرویه میلیچ و داریوش شجاعیان استقلال را ترک کرده اند و بنا به گفته مدیر باشگاه امیر ارسلان مطهری، مسعود ریگی و فرشید اسماعیلی هم از استقلال جدا خواهند شد.

بیشتر نفرات جدا شده در استقلال مهره‌های تهاجمی هستند و این یک زنگ خطر جدی برای فرهاد مجیدی است که باید تلاش بیشتری برای هماهنگی تیم انجام دهد. البته این تغییرات در استقلال اجتناب ناپذیر است چرا که فرهاد مجیدی فصل گذشته تیمی را تحویل گرفته بود که توسط او بسته نشد و این حق طبیعی اوست که این فصل تیم را بر اساس دلخواه خودش ببندد.

در فوتبال دفاع کردن آسان و حمله کردن سخت است. استقلال بیشتر مهره‌های تهاجمی‌اش را از دست داده و حالا فرهاد مجیدی باید ایده‌هایش را در حمله به دفعات در تمرین تکرار کند.

بازیکنان باید به سرعت با هم هماهنگ شوند در غیر اینصورت استقلال به خاطر امتیازاتی که از دست خواهد داد تحت فشار قرار می‌گیرد.

تماشاگران از استقلال و پرسپولیس نتیجه ای جز قهرمانی نمی‌خواهند و خیلی از مسایل را هم بر نمی‌تابند.

با توجه به تغییراتی که استقلال در ترکیب تیمش به وجود آورده باید قرارداد فرهاد مجیدی را هم برای فصول بعد تمدید کنند چون این تیم با گذشت زمان هماهنگ تر خواهد شد.

این نکته هم در تیم بستن مورد توجه فرهاد مجیدی باشد. اینکه تیمی ببندد که در فصول آتی کمتر دستخوش تغییر شود و شاکله ای که این فصل شکل می‌گیرد برای فصول بعدی حفظ شود.

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا