استانها

شهرداری محمدیه الگویی موفق و کارآمد در مدیریت شهری

شهرداری محمدیه الگویی موفق و کارآمد در مدیریت شهری

به گزارش خبرگزاری سیلاد از قزوین؛ جلسه بررسی مشکلات شهرهای محمدیه، مهرگان و شریفیه با حضور مهدی رجحانی، معاون عمرانی استانداری قزوین، محسن آخوندی و وهاب میزانی سرپرست راه و شهرسازی، فتوحی فرماندار البرز، پیری شهردار محمدیه و فرزان مهر شهردار شریفیه، نصراللهی مدیرکل مخابرات استان و مسئولان استانی در سالن جلسات شهرداری محمدیه برگزار شد.

در این نشست در خصوص خرید و تغییر کاربری انبار شرکت مخابرات در شریفیه، تعیین تکلیف دو رودخانه اطراف شهر شریفیه، ساماندهی رودخانه های غربی و شرقی سرازیر شده از مهرگان، نبود درمانگاه در شریفیه، تکمیل و تعیین تکلیف سالن ورزشی نیمه تمام این شهر، احیای قنات تعیین تکلیف زمین های ۱۳ هکتاری بحث و تبادل نظر و تصمیماتی اتخاذ شد.

همچنین در خصوص مشکلات محمدیه در زمینه صدور مجوز دسترسی کمربندی شرقی محمدیه از جاده قدیم توسط راهداری، ساماندهی کانال شرقی محمدیه برای کنترل سیلاب، ایجاد کمپ نگهداری معتادان و اصلاح دسترسی محمدیه و مهرگان تبادل نظر شد.

مهدی رجحانی، معاون عمرانی استانداری قزوین در این جلسه پس از بررسی مطالبات مطرح شده و ارائه دیدگاه کارشناسی مدریان دستگاهها اظهارداشت: شهردار شریفیه یک طرح کامل و جامع ارائه کند تا حداکثر در یک ماه حداکثر برای انبارهای مخابرات تصمیم گیری شود.

وی افزود: برای احداث تقاطع ها در مسیر ریل راه آهن و افزایش سرعت حرکت قطار به ۱۵۹ کیلومتر موانع قوس ایجاد شده توسط تقاطع ها در مدت ۴۵ روز برطرف و برای زمین مخابرات کمتر از دوماه تعیین تکلیف شود.

رجحانی یادآورشد: توافق شد کمربندی غربی شریفیه تا شهریور ماه آماده شود و بستر راه را شهرداری و زیرگذر هم بعنوان تعهدات انجام شود.

شهرداری محمدیه الگویی موفق و کارآمد در مدیریت شهری

معاون عمرانی استانداری قزوین در خصوص احداث درمانگاه و پایگاه اورژانس در شریفیه گفت: با کمک خیرین و ایجاد منابع مالی برای شهرداری می تواند این کار عملیاتی شود و اگر ساختمان درمانگاه توسط شهرداری و خیرین احداث شود می توانیم برای تجهیزات و نیروی انسانی از دانشگاه علوم پزشکی کمک بگیریم.

رجحانی در مورد سالن ورزشی نیمه تمام شریفیه افزود: تکمیل این سالن حدود حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد که می توانیم از محل مولد سازی و فروش واحدهای تجاری و یا تغییر کاربری اراضی تجاری برای تامین آن تا پایان سال اقدام کنیم.

وی افزود: برای احیای قنات در بالادست شریفیه و مجوز تصفیه خانه بایستی مدیران شرکت آب منطقه ای برای ساماندهی روان آب دو رودخانه مطالعه و نظر خود را اعلام کنند.

رجحانی در مورد بررسی وضعیت ۳ تقاطع با راه آهن در شریفیه که دو مورد استفاده می شود گفت: برای تعیین تگکلیف یک تقاطع باقیمانده و حذف سوزنبانی اقدام خواهد شد.

وی در خصوص زمینهای ۱۳ هکتاری گفت: سازمان اقتصادی کوثر با همکاری شهرداری شریفیه و بنیاد شهید توافق کنند تا مشکل ادعای کشاورزان بررسی شود و آب منطقه ای ضرورت لایروبی رودخانه ها را بررسی و اقدام کند و برای اجرای طرح هادی و طرح جامع باید مطالعات شروع شود و درقالب طرح جامع جدید مشکل شریفیه حل شود و در این زمینه شهرداری هایی که نقشه پایه را تهیه کنند در اولویت قرار می گیرند.

رجحانی برند سازی شهرها را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: در جلسه شهرداران اعلام کردیم تا هر شهر یک ظرفیت را «برند» کرده و با رویکرد فرهنگی و اجتماعی رویدادهایی را پیش بینی کنند تا هم شهر معرفی شده و هم درآمد پایداری ایجاد شود که شهر شریفیه می تواند حول محور محصول سنتی هندوانه اقدام کند.

وی گفت: توصیه می کنیم از تجربه خوب شهردار موفق محمدیه و شورای این شهر استفاده کنید و ما هر کمکی لازم باشد انجام خواهیم داد.

رجحانی در خصوص مجوز دسترسی کمربندی شرقی محمدیه از جاده قدیم، بررسی تخصصی دسترسی محمدیه و مهرگان توسط دفتر فنی استانداری، تعیین تکلیف ورودی های متعدد به اتوبان در محمدیه و کاسپین با همکاری راه و شهرسازی و شرکت شهرک های صنعتی و بررسی گزینه های راه دسترسی دوم مهرگان به قزوین و آغاز مطالعات صفر آن را مورد تاکید قرار داد.

وی در خصوص طرح ساماندهی در مسیر شترک در وسط شهر مهرگان و ارائه طرحی در خصوص آن و ساخت تقاطع غیر همسطح در محمدیه و پل امام علی با کمک شهرداری محمدیه، راهداری، فرمانداری و راه و شهرسازی و گره گشایی از مسیر دستور لازم را صادر کرد.

معاون عمرانی استانداری قزوین در خصوص پیشنهاد احداث ایستگاه راه آهن در شهر محمدیه و پس از شنیدن نظر کارشناسی گفت: پیگیری ایستگاه محمدیه چون از نظر فنی مشکل دارد می توانیم با تغییر کاربری و توسعه ایستگاه «کهن دژ» از باری به مسافری اقدام کنیم که این موضوع را از مراجع ذیربط پیگیری خواهیم کرد.

وی در خصوص بررسی وضعیت فنی برج های مسکونی ضایعات نخاعی بهزیستی و مقاوم سازی و به سرانجام رسیدن آن و تجاری سازی منطقه هفت و کمربندی منطفه هفت برای تغییر کاربری در کمیسیون ماده ۵ نیز دستور پیگیری داد.

رجحانی در ادامه این نشست با تقدیر از خدمات ارزشمند شهرداری و شورای شهر محمدیه اظهارداشت: از خدمات شورای شهر و شهردار محمدیه که با همدلی و همراهی ارزشمند خود تجربه موفقی از مدیریت شهری را ارائه کرده اند تشکر می کنم و آنچه در این شهر دیده می شود یک الگوی موفق و قابل اجرا در سایر شهرهاست لذا توصیه می کنیم از روش مدیریت در این شهر الگو بگیرند و آن را بکار بندند.

وی یادآورشد: خوشبختانه در شهر محمدیه هیچ دغدغه ای نداریم زیرا یک تیم مدیریتی خوب دورهم جمع شده اند که مشکلات را می شناسند و راهکار می دهند و شرایط خوبی برای مردم ایجاد کرده اند و مسئولیت مدیران استان را نیز کمتر کرده اند و مردم نیز رضایت دارند.

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: خدمت به مردم و جلب رضایت آنها مهمترین رسالت مدیران است و این کار در شهر محمدیه با کمک شهردار و اعضای شورای شهر عملی شده که جای قدردانی دارد.

شهرداری محمدیه الگویی موفق و کارآمد در مدیریت شهری

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا