ورزش

رونمایی از هیجان انگیزترین رقابت های آسیا

رونمایی از هیجان انگیزترین رقابت های آسیا

یه گزارش خبرگزاری سیلاد؛ سی و چهارمین مجمع عمومی کنفدراسیون فوتبال آسیا از دقایقی پیش آغاز شده است؛ مجمعی که در آن از فرمت و لوگوی مسابقات جدید باشگاهی آسیا رونمایی خواهد شد تا از فصل آینده مسابقات باشگاهی مردان در سه سطح برگزار شود و رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا برای زنان نیز در برنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار بگیرد. این یک پیشرفت مهم است که راه را برای آینده‌ای روشن برای رقابت‌های باشگاهی در AFC در دهه آینده هموار می‌کند.

به نقل از ورزش سه مسابقات لیگ نخبگان آسیا رویداد مهمی خواهد بود که بهترین باشگاه‌های آسیایی را گرد هم می‌آورد و شاهد رقابت‌های هیجان انگیزی خواهد بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ نخبگان را با حضور ۲۴ باشگاه (۱۲ تیم از شرق و ۱۲ تیم از غرب) برگزار خواهد کرد.

هر تیم ۴ بازی در خانه و ۴ بازی خارج از خانه خود با ۸ باشگاه مختلف (در همان منطقه) انجام می‌دهد تا ۸ باشگاه از هر منطقه به مرحله یک هشتم نهایی راه پیدا کنند. مسابقات در مرحله یک هشتم نهایی به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود و پس از قرعه‌کشی انجام می‌شود.

باشگاه‌های برنده جواز حضور در مرحله یک چهارم نهایی را کسب می‌کنند و سپس این مرحله و همچنین مراحل نیمه نهایی و نهایی، در یک سیستم متمرکز در یک کشور برگزار می‌شود. همچنین از مرحله یک‌چهارم نهایی، مسابقات به صورت تک بازی خواهد بود و هر ۳ روز یک بار برگزار خواهد شد.

مسابقات مقدماتی پلی‌آف این رقابت‌ها از جولای و آگوست آینده آغاز می‌شود و مرحله گروهی از سپتامبر ۲۰۲۴ تا فوریه ۲۰۲۵ برگزار خواهد شد. همچنین مرحله یک هشتم نهایی هم از مارس آینده آغاز می‌شود.

دور نهایی (از مرحله یک چهارم نهایی تا فینال در سیستم گروهی در عربستان سعودی) از ۲۵ آوریل تا ۴ می ۲۰۲۵ برگزار می‌شود.

۲۵۷ ۲۵۱

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا