جامعه

حکم قصاص قاتل شهید پرکاس صادر شد

حکم قصاص قاتل شهید پرکاس صادر شد

به گزارش سیلاد،‌ پس از برگزاری جلسات رسیدگی به اتهامات عوامل شهادت شهید مسعود پرکاس رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر مرزبانی هرمزگان در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان هرمزگان مستقر در شهرستان میناب، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از صدور حکم قصاص نفس برای متهم ردیف اول این پرونده خبر داد.

برنا نوشت: دستگاه قضایی استان هرمزگان از ابتدای وقوع این جنایت، رسیدگی ویژه و سریع به پرونده را در دستور کار خود قرار داد و تمامی مراحل از جمله تحقیقات و ضوابط مندرج در آئین دادرسی کیفری را با رعایت مواعد قانونی اجرا کرد.

وی با بیان اینکه پس از تکمیل روند تحقیقات در دادسرا و صدور کیفرخواست و همچنین معرفی وکیل تعیینی از سوی متهمین و اعطای مهلت برای ارسال لوایح تکمیلی از سوی وکلای آن‌ها با رعایت مقررات مندرج در آئین دادرسی کیفری، در نهایت شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان هرمزگان مستقر در شهرستان میناب پس از اعلام ختم رسیدگی به صورت حضوری اقدام به صدور رأی کرد.

بر اساس حکم صادره، شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان هرمزگان به استناد مواد۲۹۰ و ۴۳۶ قانون مجازات اسلامی، متهم ردیف اول این پرونده را به علت مباشرت در قتل عمد به مجازات قصاص نفس محکوم کرده است.

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا