ورزش

افشاگری از اتفاقات تلخ در فوتبال تهران

به گزارش خبرگزاری سیلاد؛ سال گذشته و پس از برکناری حبیب‌الله شیرازی از ریاست هیات فوتبال استان تهران، انتخابات این هیات برگزار و میرشاد ماجدی به عنوان رئیس جدید انتخاب شد. در شرایطی که انتظار می‌رفت با این تغییرات شرایط فوتبال تهران به سمت بهبودی برود ولی اخیرا به نظر می‌رسد بعضی افراد مشغول تکرار ماجراهای گذشته هستند.

علیرضا حاجی‌بیگی، مدیر آکادمی ایران‌مهر در گفتگو با سیلاد گفت: هیات فوتبال استان تهران بعد از ۱۳-۱۴ سالی که شیرازی بر مسند کار بود، مشکلات عدیده‌ای داشت و فوتبال تهران به سمت نابودی رفت. ما با کمک خیلی از سازمان‌های ذی‌ربط فدراسیون فوتبال و ارگان‌های مسئول کاری را شروع کردیم و توانستیم با فشاری که آوردیم، شیرازی و پسرش معراج را از راس هیات فوتبال برداریم. متاسفانه بعد از انتخابات جدیدی که میرشاد ماجدی که بر مسند کار نشستند، با وجود تلاش‌های شبانه‌روزی ایشان ورخ دادن اتفاقات خوبی مثل راه‌اندازی بوستان جام رمضان ولی از باند قبلی شیرازی هنوز بعضی نفرات جولان می‌دهند و نمی‌گذارند فوتبال درست شود. تخلفات خیلی زیادی را انجام می‌دهند که پرونده‌های مربوط را به کمیته اخلاق دادیم. تخلفاتی که مشهود و واضح است و باند ایشان در هیات فوتبال هنوز کارش را انجام می‌دهد. چه در بخش IT و چه در بخش مسابقات با چیدمان نفراتشان این تخلفات انجام می‌شود و به فوتبال تهران ضربه می‌زند.

او در ادامه افزود: یکی از این تخلفات به کمیته اخلاق ارسال شده و حتی قرار بود دوشنبه قبل حکم محرومیت یکی از اعضا اعلام شود و کمیته اخلاق حکم را صادر کرده بود ولی نمی‌دانم چگونه و با چه فشارهایی این حکم نگه داشته شده است. یکی از تخلفات که به راحتی قابل تشخیص است، مربوط به مسابقات دسته دو است. حدود ۱۷ تیم از سال گذشته در مسابقات جوانان ماندند و ۱۴ تیم از ۶ حوزه تهران و توابع اضافه شدند که مجموعا ۳۱ تیم شد تا در مسابقات حضور یابند و قرعه‌کشی شوند. روز قرعه‌کشی ۵ تیم ناگهان اضافه شد و تعداد تیم‌ها به ۳۶ رسید. اینکه ۵ تیم را چطوری فروختند را کسی متوجه نشد. در مسابقاتی که الان برگزار شده، مسابقات با ۴۲ تیم در ۴ گروه برگزار می‌شود که خیلی جالب است و نمی‌دانیم این همه تیم را چطور توانستند بفروشند و هیچ مبایعه‌نامه‌ای وجود ندارد. آن‌ها تمام رزومه‌ها و شرح حال قبلی را از روی سامانه پاک کردند. آقای ماجدی بنده خدا این وسط گیر افتاده چون زورش به این باند نمی‌رسد.این مشکلات به بازیکنان مستعد فوتبال تهران و تیم‌دارها ضربه می‌زند.

حاجی‌بیگی در ادامه گفت: من نمی دانم چرا شخصی مثل براتی که نایب رئیس هیات فوتبال و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است ورود نمی کند؟تعلیق ۴ ساله جودو هم زمانی رخ داد که او نامه محرومیت را امضا کرد.من نمی دانم آقایان در این کشوری که این همه شهید دادیم چطور در فدراسیون فوتبال و هیات فوتبال پست دارند و هر کاری دلشان می‌خواهد، انجام می‌دهند.ما پای این قضیه هستیم و به نهادهای مختلف هم رفته‌ایم.

او در پایان گفت:

این مدیر آکادمی در پایان هم افزود: لیست اصلی (پیوست شماره یک) که موجود بوده، تعداد ١٧ تیم کلا مانده از سال قبل که امسال باید حضور پیدا می‌کردند و با توجه به اینکه تمام سوابق تیم‌های لیگ دو در سایت هیات فوتبال استان تهران در قسمت آرشیو جداول لیگ‌ها به طور ناگهانی پاک شده، در مجموع ٣١ تیم باید در دسته دو تهران حضور داشته باشند ولی در روز قرعه کشی در حضور مدیران عامل و سرپرستان باشگاه‌ها با حضور عوامل هیات فوتبال تهران تعداد ٣۶ تیم قرعه کشی کردند. یعنی تا اینجا ۵ تیم به جدول اضافه شد. پس از پرس و جو، تعداد دو تیم با نامه رییس فدراسیون جهت مساعدت با نام‌های یاران محرمی در گروه سوم و آبی‌پوشان روشن در گروه چهارم مشاهده می‌کنید اضافه شدند و در آخر سه تیم با نام‌های سپهر فرزانگان تورج در گروه سوم که با نامه رییس هیات فوتبال جنوبغرب، آقای یوسف شاهی و آرمان افرینان شهریار و آساره سرخ سامان که بدون هیچگونه نامه و بدون توجیه توسط امیر خبیری، مسئول رده جوانان در جدول درج شدند. حال نکته جالب اینجاست که پس از قرعه‌کشی عمومی با حضور مسئولان به طور عجیب و ناگهانی لیست درج شده در سایت هیات که دو گروه ۱۰ تایی و دو گروه ۱۱ تایی که مجموعا ۴۲ تیم است، شرکت کردند. آیا اضافه شدن ۱۲ تیم قابل توجیه است؟ در ضمن در رده نوجوان هم سه تیم ، رده نونهالان چهار تیم و رده امید یک تیم به طور عجیب و بدون مدارک لازم و مثبته اضافه شدند!

افشاگری از اتفاقات تلخ در فوتبال تهران

افشاگری از اتفاقات تلخ در فوتبال تهران

افشاگری از اتفاقات تلخ در فوتبال تهران

افشاگری از اتفاقات تلخ در فوتبال تهران

افشاگری از اتفاقات تلخ در فوتبال تهران

۲۵۸ ۲۵۸

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا