دانش

نگاهی به داخل ناوگان جت‌های خصوصی بیل‌گیتس!/ عکس

به گزارش خبرگزاری سیلاد، بیل گیتس میلیاردر، کتابی به نام چگونه از فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیم نوشته است. در آن، او اعتراف می‌کند که یک “پیام رسان ناقص” است زیرا در خانه‌های بزرگ زندگی می‌کند و با جت شخصی سفر می‌کند. طبق گزارش‌ها، سال گذشته، گیتس ۳۹۲ پرواز با جت‌های شخصی انجام داده‌است که به طور متوسط بیش از یک پرواز در روز بود.

بر اساس آخرین اطلاعات در دسترس عموم، بنیانگذار مایکروسافت دارای چهار جت خصوصی است. مجموعه او تا حدودی نه یک بلکه از دو گلف استریم G۶۵۰ER تشکیل شده‌است که هر کدام نزدیک به ۷۰ میلیون دلار قیمت دارند.

نقطه برجسته ناوگان گیتس Gulfstream G۶۵۰ER او است. این دو هواپیما در سال ۲۰۱۸ ساخته شدند و جایگزین دو جت قبلی بمباردیر ۷۰۰ گلوبال اکسپرس شدند.

نگاهی به داخل ناوگان جت‌های خصوصی بیل‌گیتس!/ عکس

یکی به عنوان N۸۸۷WM و دیگری به عنوان N۱۹۴WM در شرکتی به نام MENTE LLC در ایالت واشنگتن ثبت شده است.

G۶۵۰ می‌تواند ۱۱ تا ۱۸ مسافر را در خود جای دهد و نسخه برد اضافی دارای حداکثر برد ۷۵۰۰ نیوتن متر یا ۱۳۸۹۰ کیلومتر است. حدود ۴۵۰ گالن سوخت در ساعت می سوزاند و می تواند به حداکثر سرعت ۰.۹۲۵ ماخ برسد. این جت با پرواز بین سنگاپور و توسان، آریزونا، در ۱۵ ساعت و ۲۳ دقیقه در سال ۲۰۱۹، سریع ترین و دورترین رکورد را برای جت تجاری دارد.

جت های Gulfstream گیتس دارای چهار منطقه برای کار، سرگرمی و استراحت هستند. صندلی های چرمی دست ساز تبدیل به تخت می‌شوند و هواپیما می‌تواند تا ده نفر را در خود جای دهد. بیش از ۵۰۰ گلف استریم G۶۵۰ در سراسر جهان در خدمت هستند و این نوع در حال حاضر بیش از ۱۲۵ رکورد سرعت جهانی را به ثبت رسانده است.

نگاهی به داخل ناوگان جت‌های خصوصی بیل‌گیتس!/ عکس

دومین G۶۵۰ او که N۱۹۴WM ثبت شده است، به نظر می‌رسد سال گذشته فروخته شده‌است. تحقیقات Simple Flying نشان داد که این هواپیما اکنون در TVPX Aircraft Solutions در یوتا ثبت شده‌است.

از دیگر صاحبان این جت درجه یک می توان به جف بزوس، بنیانگذار آمازون، اپرا وینفری و کیم کارداشیان اشاره کرد.

چلنجر ۳۵۰ ادعا می کند که بزرگترین و آرام ترین کابین در کلاس خود است و می تواند تا ده مسافر را حمل کند. حداکثر برد آن ۳۲۰۰ نیوتن متر یا ۵۹۰۰ کیلومتر و حداکثر سرعت ۰.۸۳ ماخ است.

او اخیراً هواپیمای ملخی کوچک خود را در پایان سال گذشته ارتقاء داده است. یک هواپیما با نام N۸۹۷WM برای جایگزینی یک هواپیمای شناور موجود از همان نوع خریداری شد.

منبع: simpleflying

بیشتر بخوانید:

سلاح همه‌فن حریف روسیه در دام دوربین‌ها افتاد!

گران‌قیمت‌ترین جنگنده آمریکایی که در آسمان گم شد!/ عکس

۲۲۷۲۲۷

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا