استانها

لزوم افزایش ارتباط واحدهای تولیدی استان با جامعه دانشگاهی

به گزارش خبرگزاری سیلاد از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین در جلسه هیات رئیسه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) که با حضور کاظمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان، قاسم‌زاده رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و معاونین این دانشگاه برگزار شد، اظهارکرد: توجه به اثرگذاری دانشگاه و اعضای هیئت علمی در فضای تصمیم‌سازی در استان و استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه برای احصاء نظام مسائل استان و راهکارهای پرداختن به موضوعات یکی از دغدغه‌های همیشگی استان بوده است و باید نسبت به آن یک راهکار مناسب‌تر اتخاذ کرد.

او افزود: ارتباط دانشگاه با بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در ابتدا، یک امر مسلم و طبیعی در ذهن تلقی می‌شود و به طور قطع برکات متعددی را به همراه دارد ولی رویه درست استفاده از این امکان باید دوطرفه باشد و از سوی خود دانشگاه تلاش و پیگیری و از سوی مجموعه مدیریتی استان تسهیل‌گری اتفاق بیفتد تا منجر به نتیجه شود.

اعلایی گفت: مجموعه مدیریتی استان از فضای تعامل و بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشگاهی استقبال می‌کند و در انتخاب مدیران نگاه به دانشگاه‌ها وجود داشته و از آن‌ها مشورت گرفته شده است، از این پس هم به مدیران تاکید می‌شود که در این حوزه تسهیل‌گری داشته باشند.

استاندار قزوین اضافه کرد: استان قزوین در برخی از موضوعات دارای مزیت‌های مختلفی است ولی متاسفانه این مزیت‌ها در حوزه دانشگاهی مورد غفلت واقع شده است و از آن بهره‌وری مناسبی صورت نگرفته است، موضوعی که در بخش کشاورزی و صنعت به وضوح مشاهده می‌شود و رابطه بین دانشگاه و واحدهای تولیدی شکل نگرفته است.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: افزایش ارتباط واحدهای تولیدی با جامعه دانشگاهی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که مدیران دستگاه‌های اجرایی باید آن را در دستور کار قرار دهند تا بدین وسیله از ظرفیت علم در فضای اقتصادی بهره بیشتری گرفت.

استاندار قزوین اظهارکرد: دانشگاه باید به فکر ارتباط بیشتر با بخش خصوصی باشد چراکه در استان ظرفیت خوبی در این زمینه وجود دارد و باید با تشکیل اتاق فکرهای مشترک نیاز بخش خصوصی به دانش روز و بهره‌وری بیشتر را با استفاده از توان علمی موجود رفع کرد.

۴۶

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا