دانش

شکار پدیده‌ای که هر ۴۳۴سال یکبار دیده می‌شود/ عکس

به گزارش خبرگزاری سیلاد، عکاس گزارش می‌دهد: «اگرچه با چشم غیرمسلح و تنها روشن‌ترین قسمت آن با دوربین قابل مشاهده‌است، اما این عکس موفق به ثبت دم یونی باریک و خمیده شده‌است و جزئیات رشته‌مانندی را نشان می‌دهد که به سمت چپ جریان اصلی جریان دارند.»

شکار پدیده‌ای که هر ۴۳۴سال یکبار دیده می‌شود/ عکس

نیشیمورا یک دنباله‌دار با دوره طولانی است که توسط هیدئو نیشیمورا در ۱۲ اوت ۲۰۲۳ کشف شد. با قوس مشاهده هفت‌ماهه، دوره مداری این دنباله‌دار ۴۳۴ سال تخمین زده می‌شود. خروج از مرکز ۰٫۹۹۶ به این دنباله‌دار یک محور نیمه اصلی (متوسط فاصله از خورشید) در حدود ۵۷ AU می‌دهد، که با میانگین فاصله اریس در ۶۸ واحد نجومی قابل مقایسه است. این دنباله‌دار منظومه شمسی را ترک نخواهد کرد و در سال ۲۲۲۷ به آفلیون (دورترین فاصله از خورشید) خواهد رسید.

اخترشناس آماتور ژاپنی هیدئو نیشیمورا این دنباله‌دار را در بررسی تصویرهایی که او با استفاده از لنز تله فوتو ۲۰۰ میلی‌متری f/۳ که روی دوربین Canon EOS ۶D نصب شده بود، در ۱۲ اوت ۲۰۲۳، زمانی که این دنباله‌دار ۱٫۰ واحد نجومی از خورشید داشت، کشف کرد. او همچنین آن را در تصویرهایی که شب قبل از کشف در میدان دید او قرار داشته بودند، یافت. تصویرهای پیش از کشف در ۱۹، ۲۴ و ۲۵ ژانویهٔ ۲۰۲۳ از PanSTARRS توسط رابرت وریک شناسایی شد و قوس رصدی این دنباله‌دار را تا هفت ماه افزایش داد.

منابع: astronomy

بیشتر بخوانید:

لکه‌های خورشیدی غول پیکرین تلسکوپ جهان را بمباران کردند/ عکس

کشف زمینی دیگر ۳۷میلیارد کیلومتر دورتر از خورشید!

۲۲۷۲۲۷

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا