جامعه

سیل ده‌ها کروکودیل را از یک مزرعه فراری داد

مقامات شهر «ماومینگ» در استان جنوبی «گوانگ‌دونگِ» چین عملیاتی را برای بازگرداندن این حیوانات آغاز کرده‌اند که پس از سیل شدید و بالا آمدن آب در محل نگهداری از آنها در یک مزرعه تجاری فرار کرده بودند.

مقامات همچنین به برخی از ساکنان منطقه هشدار دادند که در خانه بمانند.

سیل اخیر باعث سرریز شدن یک دریاچه محلی شد و به این حیوانات اجازه فرار داد.

پایگاه خبری «های‌بائو» در «شاندونگ» گزارش داده است که دست‌کم ۶۹ کروکودیل بالغ و شش کروکودیل جوان در یک نقطه در نزدیکی روستای «پنگ چون» در حال پرسه زدن، دیده شده‌اند.

این گزارش حاکیست، یک گروه عملیاتی برای جمع‌آوری و بازگرداندن کروکودیل‌های فراری به مزرعه با استفاده از تجهیزات تشخیص سونار در منطقه، مستقر و مشغول به کار شده‌اند با این حال عمق زیاد سیلاب، چالش بزرگی را در اجرای سریع عملیات ایجاد کرده و مقامات را بر آن داشت تا از ساکنان درخواست کنند که تا پایان عملیات و رفع کامل خطر، خانه‌های خود را ترک نکنند.

برخی از تصاویر و فیلم‌های منتشر شده از منطقه نشان می‌دهد که تعدادی از این کروکودیل به دام افتاده و به خشکی بازگردانده شده‌اند.

در چین، کروکودیل‌ها به خاطر پوست‌شان ارزشمند هستند و اعتقاد مردم محلی بر این است که گوشت این حیوانات نیز در طب سنتی چینی ارزش دارویی دارد. همچنین استان گوانگدونگ به دلیل آب و هوای نسبتا گرم‌تر، مکانی مطلوب برای مزارع پرورش کروکودیل است.

۴۷۲۳۶

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا