استانها

رصد و پایش کمی و کیفی منابع آب کردستان، به صورت مستمر انجام می شود

به گزارش خبرگزاری سیلاد از سنندج، آرش آریانژاد مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان اظهار کرد: این شرکت برای کل استان‌ برنامه‌ریزی رصد و پایش کمی و کیفی سالانه منابع آب سطحی و زیرزمینی را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: این ارزیابی‌ها براساس برنامه‌ریزی منظم انجام می‌شود تا بر این اساس وضعیت منابع و مصارف در کلیه بخش‌های مختلف بررسی و متعادل گردد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان، خاطرنشان کرد: این برنامه‌ریزی‌ها بخصوص در بخش آب شرب که از اولویت های وزارت نیرو است به‌گونه‌ای است که بتوان همواره آب پایدار را تأمین و در اختیار شهروندان گرامی قرار داد.

وی ادامه داد: بر اساس این رصد و پایش، میزان ناترازی آب و جاهایی که کمبود آب داریم مشخص و متناسب با آن پروژه‌هایی تعریف می‌شود، که با این پیش بینی و پیشگیری همواره آماده گذر از بحران کم آبی هستیم.

آریانژاد، افزود: این ناترازی‌ها ممکن است که در اثر افت آب‌های زیرزمینی یا کاهش بارش‌ها و یا حوادث دیگری که ممکن است رخ‌داده و تأمین آب شرب را تحت‌تأثیر قرار دهد، ایجاد ‌شوند؛ که مجموعه شرکت آب منطقه‌ای کردستان، متناسب با هر وضعی برنامه تأمین آب پایدار را دنبال می‌کند.

۴۶

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا