استانها

حضور دانشجویان خارجی ۲۵ دانشگاه بین‌المللی کشور در جشنواره بازی‌های بومی محلی به میزبانی ارومیه

به گزارش سیلاد آذربایجان‌غربی، اولین دوره جشنواره بازی‌های بومی محلی دانشجویان بین‌المللی در ایران به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار می‌شود.

آغاز پذیرش دانشجویان شرکت‌کننده در اولین جشنواره بازی‌های بومی محلی دانشجویان بین‌المللی در ایران

سلمان فرضعلی‌پور دبیرکل اولین جشنواره بازی‌های بومی محلی دانشجویان بین‌المللی در ایران گفت: از امروز /۲۷ شهریورماه/ پذیرش دانشجویان و تیم‌های شرکت‌کننده این جشنواره به میزبانی دانشگاه ارومیه آغاز می‌شود و انتظار داریم با توجه به اعلام آمادگی ۴۱۶ دانشجو از سراسر کشور با ملیت حدود ۱۵ کشور تا عصر امروز این تعداد بصورت قطعی ثبت‌نام کنند.

وی افزود: آغاز رسمی این رقابت‌ها و مراسم افتتاحیه فردا سه‌شنبه /۲۸ شهریورماه/ خواهد بود و شرکت کنندگان در سه بخش رقابتی، نمایشی و رقابتی-نمایشی به رقابت خواهندپرداخت که در بخش رقابتی پنج رشته چوب‌کشی، دال پلان، هفت سنگ مهارتی، لی‌لی مرحله‌ای (غاز قلنگ) و الختر خواهدبود.

فرضعلی‌پور اهمیت این جشنواره را بخصوص از لحاظ دیپلماسی بسیار با اهمیت عنوان و خاطرنشان کرد: انتقال فرهنگ ایرانی به دانشجویان خارجی به عنوان سفیران کشورمان در بحث بازیهای بومی و محلی و انتقال این فرهنگ به کشورهای خارجی یکی از اصلی‌ترین اهدافی است که این جشنواره دارد و از این طریق بتوانیم شاهد گسترش فرهنگ ایرانی به نقاط مختلف جهان باشیم.

دبیر اولین جشنواره بازی‌های بومی محلی دانشجویان بین‌المللی در ایران با اشاره به اهمیت رقابت‌ها در بحث دیپلماسی ورزشی و دیپلماسی علمی اظهار کرد: وزارت علوم و دانشگاه ارومیه برای میزبانی شایسته برای دانشجویان خارجی تلاش می‌کنند و امیدواریم بتوانیم اولین دوره را به بهترین شکل برگزار کنیم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه ارومیه در خاتمه درخصوص برنامه‌های فرهنگی و پیرامونی جشنواره هم گفت: برگزاری برنامه‌های فرهنگی، تفریحی، ورزشی و گردشگری مدنظر است و در این راستا بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری، موزه‌ها، طبیعت گردی و تور استخر پیش بینی شده است.

شرکت دانشجویان ۲۵ دانشگاه کشور در جشنواره بازی‌های بومی محلی دانشجویان بین الملی در ایران

محمدحسن جوادی در نخستین روز از آغاز این جشنواره، اظهارداشت: ارومیه ۲۷ تا ۳۰ شهریور میزبان اولین جشنواره بازی‌های بومی محلی دانشجویان بین‌المللی در ایران است.

وی، افزود: دانشگاه ارومیه تمام مقدمات برگزاری مطلوب این جشنواره را به نحو شایسته فراهم کرده است.

معاون فرهنگی دانشگاه ارومیه اذعان کرد: آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم و سنت‌های بومی محلی مردم آذربایجان و نیز بازی‌های جذابی که در این منطقه وجود دارد از اهداف برگزاری این جشنواره است.

جوادی گفت: از مهمترین اهداف جشنواره معرفی ظرفیت‌های استان و دانشگاه ارومیه در راستای جذب دانشجویان بین المللی و توسعه دیپلماسی علمی است‌.

جوادی تاکید کرد: عموم شرکت کنندگان دانشجویان بین‌الملل بوده و از دانشگاه ارومیه نیز ۲۵ نفر از دانشجویان بین‌المللی جزو شرکت کنندگان هستند.

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا