استانها

توجه به پروژه‌های فرهنگی رویکرد مهم مدیریت شهری محمدیه

به گزارش خبرگزاری سیلاد از قزوین؛ محمد پیری، شهردار محمدیه با بیان اینکه پروژه بر زمین مانده نداریم و همه پروژه‌ها فعال هستند، گفت: در دوره زمانی خاصی قرار داریم و مسیر توسعه، پیشرفت و آبادانی محمدیه نیز از گذر فعالیت‌های جهادی و انقلابی عبور می‌کند.

او افزود: شهرداری‌ها به عنوان ویترینی از خدمت‌رسانی همه‌جانبه به مردم می‌توانند مظهر تقویت ارتباطات ملت و حاکمیت باشند و در جامعه نشاط، انگیزه و امید تزریق نمایند، این رسالتی است که تنها با خدمت‌گذاری و پاسخگویی و نظارت صحیح قابل تحقق است.

پیری گفت: شهرداری محمدیه در سال گذشته با ارائه لیست عملکرد خود در ردیف شهرهای برتر قرار گرفت و در سال جاری هم پروژه‌های بزرگی صورت گرفته و یا در حال انجام است که از جمله آن می‌توان به لوله‌گذاری انهار سطح شهر و نهضت آسفالت اشاره کرد که رضایتمندی شهروندان را در پی داشته است.

این مسئول با اشاره به احداث پروژه پارک ساحلی ۸هکتاری و مسیر سلامت مهرگان در خصوص ساماندهی و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها، توضیح داد: با اجرای این پروژه‌ها امیدواریم که این منطقه به عنوان یک تفرجگاه تفریحی مورد استفاده قرار گیرد.

او افزود: در حال حاضر پروژه پارک شهر نیز در حال اجراست که به عنوان پارک بزرگ شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شهردار محمدیه اظهارکرد: در بحث آسفالت و سایر حوزه‌ها نیز اقدامات متعدد و شاخصی در سال جاری صورت گرفته و یا در حال انجام است.

پیری با تاکید بر اینکه کسب اعتماد و رضایت مردم امری مهم و سرمایه گرانسنگی است، گفت: شهرداری و شورای شهر محمدیه بارها مورد تفقد کریمانه و تقدیر شهروندان قرار گرفته که سرمایه بزرگی برای شهرداری است و این اعتماد و اطمینان مردمی نباید خدشه‌دار شود.

او افزود: در زمینه زیباسازی سطح شهر و توجه به سیما و منظر شهری اقدامات خوبی در خصوص جدول‌گذاری، اصلاح هندسی تقاطع و میادین، رنگ آمیزی و مبلمان شهری و تکمیل جاده سلامت محمدیه صورت گرفته است.

پیری گفت: ایجاد فضای سبز و ساخت پارک با محوریت فضای ورزشی و احداث چمن مصنوعی در منطقه۳ محمدیه و زمین ورزشی چندمنظوره در پارک بهشت مهرگان از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری در این مناطق است که می‌توانیم شاهد افزایش سرانه ورزشی در محمدیه و مهرگان باشیم.

این مسئول تاکیدکرد: تقویت محلات کم‌برخوردار سطح شهر، به تقویت بنیه اجتماعی کمک شایانی می‌کند و به همین‌منظور می‌توانیم شهر را با مشارکت مردم، مجموعه شهرداری و شورای شهر در کنار هم بسازیم.

او همچنین افزود: کار احداث یکی از بزرگترین کتابخانه‌های عمومی درمهرگان در خصوص افزایش سرانه مطالعه به‌زودی آغاز می‌شود.

پیری توجه به پروژه‌های فرهنگی را یکی از رویکردهای مهم مدیریت شهری دانست و گفت: احداث کتابخانه مهرگان و تجهیز کتابخانه محمدیه نیز در همین خصوص انجام شده است.

این مسئول با تاکید بر تلاش و همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری برای خدمات‌رسانی به شهروندان، توضیح داد: مردم باید صبور باشند زیرا پروژه‌های مهمی در دست اقدام است که به زودی افتتاح می‌شود و در رضایتمندی شهروندان بسیار تاثیرگذار است.

شهردار محمدیه در پایان ارتباط بدون واسطه با شهروندان و معتمدین محلات، شناسایی نخبگان و پتانسیل‌های انسانی محلات، نظارت مویرگی بر فعالیت‌های عمرانی و خدماتی شهرداری و اطلاع از نیازهای حقیقی شهر را از مواهب طرح جهادی علمداران خدمت برشمرد و بر تقویت و تکمیل آن در دوره‌های آتی تاکید کرد.

مجله خبری سیلاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا