فناوری اطلاعات

شایعه احتمال عرضه آیفون ۱۵ پرو بدون درگاه سیم‌کارت

شایعات به دست آمده حاکی از آن است که اپل آیفون ۱۵ را بدون درگاه سیم کارت به بازار عرضه خواهد کرد. با این حال بسیاری از متخصصان بر این باورند که اپل به این زودی این اقدام را انجام نخواهد داد.
 
به گزارش سیلاد و به نقل از  techradar، این شایعه توسط یک وب‌سایت برزیلی به نام Blog Do iPhone مطرح شده است که پیش از این کمتر درباره آن شنیده بودیم. همچنین نام این وب‌سایت در بین سایت‌های معتبر افشاگر آیفون در وب‌سایت AppleTrack دیده نمی‌شود پس احتمال در حد شایعه باقی ماندن این خبر بسیار زیاد است.
 
این وب‌سایت مدعی شده است که منابع داخلی یک کمپانی بریتانیایی اظهار داشته اند که این غول فناوری در حال آزمایش عدم استفاده از درگاه فیزیکی سیم کار در آیفون‌های سال ۲۰۲۳ خود است که در واقع در صورت عدم تغییر خط نام گذاری شامل آیفون ۱۵ پرو خواهد بود.
 
البته این وب‌سایت به طور قطع از برداشته شدن درگاه سیم کارت در آیفون ۱۵ صحبت نکرده است و تنها مدعی شده است که اپل این احتمال را بررسی می‌کند. اما از آنجایی که منبع آگاه این سایت یک کمپانی سوم شخص است پس نمی‌توان به این شایعه توجه زیادی نشان داد.
 

 

 
با این حال از آنجا که حدود دو سال تا عرضه آیفون ۱۵ فاصله داریم پس  این احتمال جود دارد که کمپانی اپل امکان برداشتن سیم کارت در این همراه هوشمند را بررسی کند اما این احتمال هنوز در حد یک گمانه زنی است و به صورت رسمی شاهدی برای این مدعا وجود ندارد.
 
اگر اپل درگاه فیزیکی سیم کارت را از آیفون‌ها حذف کند کاربران به استفاده از سیم کارت الکترونیکی یا eSIM مجبور می‌شوند که در واقع نسخه دیجیتالی سیم کارت‌ها خواهد بود و هیچ وجه فیزیکی‌ای ندارد و به این ترتیب همراه هوشمند به درگاه سیم کارت نیازی نخواهد داشت.
 
برخی از تلفن‌های همراه هوشمند، تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند (از قبیل ساعت‌های هوشمند اپل) در حال حاضر از این فناوری استفاده می‌کنند اما هنوز اتکای درصد زیادی از گجت‌ها به سیم کارت فیزیکی است و به همین دلیل بسیاری از آنها از درگاه سیم کارت بهره مند می‌شوند.
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا