فناوری اطلاعات

شایعات جدید درباره ساعت‌هوشمند قابل‌رول‌شدن سامسونگ

سامسونگ نشان داده‌است که در تولید دستگاه‌های تاشو پیشتاز میدان است، ولی بلندپروازی‌های آن به همین مقدار محدود نمی‌شود. اهداف دور و دراز این شرکت برای نمایشگرهای انعطاف‌پذیر طبیعتا دربرگیرنده نمایشگرهای قابل رول‌شدن هم می‌شود، هرچند که هنوز علاقه‌ای به تولید نهایی چنان محصولی از خود نشان نداده‌است، حتی در زمینه تولید تلویزیون‌های رول‌شدنی. اما این بدین معنا نیست که سامسونگ چنین رویاهایی در سر در ندارد، که یک نمونه آن پتنتی است که برای یک ساعت‌هوشمند غیرعادی به ثبت رسانده‌است که طول می‌تواند با رول شدن افزایش یافته و به یک اسمارتفون مینیاتوری بر روی مچ شما تبدیل شود.  
 
به گزارش سیلاد و به نقل از اسلش‌گیر، در پتنت نمایش داده‌شده توسط وبسایت LetsGoDigital تصویری از یک گجت پوشیدنی دیده می‌شود که در حالت عادی نمایشگری دایره‌ای‌شکل دارد، ولی با فشار دادن یک دکمه نیمه‌های بالایی و پایینی آن باز می‌شوند تا یک سطح دوک‌مانند شکل بگیرد. به این ترتیب ابعاد نمایشگر آن ۴۰% افزایش پیدا می‌کند، نه دقیقا در حد یک اسمارتفون ولی قطعا وسیعتر از یک ساعت هوشمند.
 

چیز دیگری که کنجکاوی را برمی‌انگیزد دوربینی است که زیر نمایشگر آن قرار گرفته‌است، درست در وسط نمایشگر. احتمالاً برای آن، مانند آنچه در گلکسی زد فولد ۳ دیده‌ایم، از تکنولوژی‌های زیر نمایشگر استفاده شده که محتملترین کاربرد آن برای تماس‌های ویدئویی است. در این گزارش اشاره‌ای نشده‌است که آیا این دوربین تنها در حالت باز شده کامل قابل استفاده‌است و یا در حالت فشرده و دایره‌ای نیز امکان استفاده از آن وجود دارد.
 
با اینکه این ایده چشم‌اندازی جالب از یک اسمارت‌واچ انعطاف‌پذیرتر به ذهن متبادر می‌کند، ولی به نظر نمی‌رسد که در آینده نزدیک عملی یا قابل اجرا باشد. اولین معمای بزرگی که باید حل شود شکل گرد نمایشگر آن است، حتی برای یک نمایشگر رول‌شدنی. همچنین به یک تجربه کاربری نیاز خواهد بود که بتواند خود را با این نوع از تغییر شکل نمایشگر تطابق دهد، در حالی که هیچیک از سیستم‌های عامل تایزن و Wear OS فعلا چنین امکانی ندارند.

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا