فناوری اطلاعات

سقوط آزاد بیت‌کوین

قیمت بیت کوین در روز جمعه به پایین ترین سطوح معاملاتی خود که در بیش از سه ماه گذشته مشاهده نشده بود، سقوط کرد.

به گزارش سیلاد از تسنیم، بیت کوین در بحبوحه فروش گسترده ارزهای رمزنگاری شده، نسبت به بالاترین رقم تاریخ خود یعنی ۶۹۰۰۰ دلار که در ماه نوامبر ثبت شد، ۴۰ درصد کاهش یافت.

بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان در یک نقطه به میزان ۳.۷ درصد کاهش یافت و به ۴۰۹۳۸ دلار رسید که کمترین میزان از اواخر ماه سپتامبر محسوب می شود.

بر اساس داده های ردیابی شده توسط پایگاه اینترنتی CoinGecko،  اتر، دومین رمزارز بزرگ جهان، نیز شاهد کاهش شدید ۹ درصدی و سقوط به پایین‌ترین سطح خود از ۳۰ سپتامبر بود.

این عقب نشینی ارزهای دیجیتال به کاهش ناگهانی قدرت محاسباتی جهانی شبکه بیت کوین در پی قطع اینترنت در قزاقستان که برای سرکوب تظاهرات و اعتراضات اجرا شد، نسبت داده می شود.

پس از اینکه دولت چین دستور سرکوب استخراج بیت کوین را در این کشور صادر کرد و اکثر ماینرهای ارزهای رمزنگاری شده خود را بیرون کرد، قزاقستان به خانه بسیاری از عملیات استخراج ارزهای رمزنگاری شده تبدیل شد.

دقایقی پس از انتشار صورت جلسه آخرین نشست بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه، که احتمال افزایش زودتر و سریع‌تر از حد انتظار نرخ سود بانکی را مشخص کرد، ارزهای دیجیتال تحت فشار قرار گرفتند.

این خبر به ناچار اشتهای سرمایه گذاران را برای داشتن دارایی های پرریسک تر کاهش داده است.

متیو دیب، مدیر عامل پلتفرم ارز دیجیتال Stack Funds در سنگاپور به رویترز گفت: در حال حاضر در همه بازارها احساس ریسک گسترده را می بینیم چرا که به نظر می رسد نگرانی های تورمی و افزایش نرخ ها در اولویت سوداگران قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا